ptt alım yapacak

2 yıldan uzun bir süredir alım gerçekleştirmeyen PTT, 55 bin personel alımı yapacağını ve 15 bin personelin yıl sonuna dek alınacağını duyurdu.

 

Birçok vatandaş PTT’nin daha önce açıkladığı gibi 55 bin yeni personel alımı için sürecin ne durumda olduğunu merak ediyor. PTT üzerinden çalışmak isteyen birçok insan 2 yıldan fazla süredir bu alım sürecini takip ediyor. Kısa süre önce 15 bin personel alımı ile alakalı tüm detaylar belli olmuştu.

EN GEÇ ŞUBAT SONU
15 bin kişilik personel alımı için en geç 2022 yılında Şubat ayında yapılacağı açıklandı. PTT tarafından her yıl düzenli olarak personel alımı gerçekleşiyor 2022 ve 2023 yıllarında toplamda 55 bin kişilik bir kadro açığı olacak. PTT’de çalışmak isteyen binlerce aday ise bu alımları merak ediyor.

15 BİN PERSONEL ALINACAK
Birçok aday uzunca süredir başlamayan personel alımları ile alakalı detayları merak ediyordu. En genç 2022 Şubat ayına kadar 15 bin yeni personel alınacağı duyuruldu. Personel alımları ile alakalı en geç duyuru 2022 yılının Şubat ayına kadar gerçekleşecek personel alımları ile alakalı aranan şartlar da açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI
Alım yapılacak kadrolar için belirli şartlar sunan PTT’nin açıkladığı kriterler şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerlik ile ilişkisi bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, Hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu ile raporlayabilmek, Güvenlik soruşturmasından geçebilmek, Daha önceki çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir şekilde disiplin cezası almamış olmak.

ALIM YAPILACAK ALANLAR
PTT en geç şubat ayına dek alım yapacağı meslek programlarını duyurdu. Buna göre kurum:

Büro Görevlisi, Postacı, Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe memuru alımı yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir