kpss olmadan alınacak

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, İstanbul ve Ankara’da 25 kişilik kontenjan oluşturulduğunu ve alımların İŞKUR üzerinden yapılacağını açıkladı. Başvurular bugün itibarıyla başlarken, 17 Aralık Cuma gününe dek sürecek.

25 GÜVENLİK PERSONELİ ALINACAK
Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’na yapılacak güvenlik personeli alımları için 25 kişilik kontenjan oluşturulduğu. İstanbul ve Ankara illerini kapsayan alımlar İŞKUR üzerinden yapılacak. İlanlara başvuruda bulunacak adayların öğrenim dereceleri en az lise olmalı. Toplam 25 kişilik alım yapılırken, alımların 11’i başkent Ankara, 14’ü ise İstanbul için yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI
Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından yapılacak alımlarda başvuracak adaylardan belirli kriterleri karşılanmaları isteniyor. Başvuracak adaylar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorunda. Ayrıca herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamalı. Kamu haklarından mahrum olunmamalı. Göreve engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmamalı. TÜSEB’e bağlı tüm birimlerde çalışmayı kabul etmeli, vardiyalı çalışmayı da onaylamalı. Ankara veya İstanbul illerinde ikamet ediyor olmalı.

Ek olarak başvuracak adayların 18 ile 35 yaş aralığında olması gerekiyor. Erkek adayların askerliklerini tamamlamış olmaları veya askerlikle ilgilerinin olmaması gerekiyor. Herhangi bir SGK’den yaşlı veya emekli aylığı almaması başka bir şart olarak sunuluyor. Özel Güvenlik Temel Eğitimi’de tamamlanmış olmalı. Valilik tarafından verilen Özel Güvenlik Kartına sahip olunması gerekiyor. Silahlı Güvenlik Görevlisi alımı için de Özel Güvenlik Silahlı Kimlik Kartına sahip olunması gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?
Şartları karşılayan adaylar 17 Aralık Cuma gününe dek başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvurular İŞKUR’un resmi internet sayfasından yapılıyor. İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden profil açılması ve ilgili ilanlara başvuruda bulunulması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.