asgari ücretliye

Türkiye’de asgari ücret zammı için geri sayım…Milyonlarca çalışanın gözü kulağı, 2022 yılı için yapılacak asgari ücret zammına çevrilirken, aralık ayının başında başlayan hükümet ve sendikaların zam pazarlıklarında bugün sona gelindi.4. ve son toplantı bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından başlanırken, taraflar tarafında anlaşılan rakamı Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün saat 15.00’te açıklayacak.

TGRT Haber’de ekranlarında Cem Küçük ile Günaydın Türkiye programına katılan TGRT Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan asgari ücret ile ilgili son kulis bilgisini paylaştı.

“3 BİN 900 LİRAYA ANLAŞILDI”Asgari ücret ile tarafların anlaştığı rakamın 3 bin 900 lira olduğunu belirten Sözcan, “Bana gelen duyumlara göre resmi açıklama değil. Kulis bilgisi olarak söylemek gerekirse 3 bin 850 ile 3 bin 900 bandında taraflar anlaştı. Hem işçi hem işveren kesimi bu konuda uzlaştı. Ancak bu her şey bitmiş anlamına gelmiyor.

“CUMHURBAŞKANI 4 BİN 200 LİRAYA ÇIKARACAK”Çünkü kulislerde 4 bin rakamı konuşuluyordu. Artık top Cumhurbaşkanı Erdoğan’da. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu rakamı 4 bin 150 ve 4 bin 200 bandına çıkaracak” ifadelerini kullandı.

Cem Küçük de, “Ankara’da edindiğimiz kaynak Erdoğan’ın 4 bin 200 TL’ye çıkaracağını söyledi” diyerek bu kulis bilgisini doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.