Tarihi karar

Son dakika haberine göre Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada “TCMB, döviz tevdiat hesaplarının ve döviz cinsinden katılım fonlarının hesap sahibinin talebi üzerine TL vadeli hesaplara dönüşmesi halinde mevduat ve katılım fonu sahiplerine destek sağlanmasına karar verdi.” Bu yüzden dolarda gece yarısı çekilme devam etti.

Son dakika dolar döviz haberi… Başkan Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı ekonomik tedbirlerin karşılık bulmasının ardından dolarda ve gram altında ciddi düşüş yaşandı.

Gece saatlerinde 23.00 itibariyle tekrardan inmeye başlayan dolar saat 23.23 itibarıyla 12 Türk Lirasının altına indi. Peki dolarda son durum ne? Dolar ne kadar olacak? Dolar ne kadar oldu? İşte detaylar…

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın ardından açıkladığı finansal alternatifler ve ekonomik tedbirlere ilişkin değerlendirmelerin ardından döviz kurlarında yaşanan düşüş nedeniyle döviz bürolarında hareketlilik gün boyu devam etti.

KUYRUKLAR OLUŞTU

Kapalıçarşı ve Tahtakale’deki döviz bürolarında gün boyunca vatandaşların döviz işlemleri yoğun şekilde sürdü. Zaman zaman döviz büroları önünde kuyruklar oluştu.

AYNI SENARYOYU YAŞIYORUZ

Kapalıçarşı’da döviz bürosu işletmecisi Mustafa Kemal Sögüt, bir süredir dolarda suni bir yükseliş olduğunu ancak dünden itibaren düşüş yaşandığını ifade etti.

Sögüt, “Türk lirasının değer kazanması Cumhurbaşkanımızın dünkü konuşmasından ötürü oldu. Dolarda suni bir yükseliş vardı. Biz bunları 3 defa yaşadık. Aynı senaryoyu yaşıyoruz. Dolar bence stabilize olacaktır. Bugün dolar en yüksek 14,30, en düşük 11,05 oldu.” dedi

İşte Bakan Nebati’nin açıklamalarından satır başları:

YENİ EKONOMİ MODELİ
Hem bir model öne sürüyoruz hem de sayın Cumhurbaşkanımız bir manifesto yayınladı ve o andan itibaren Türkiye’de birçok şey değişti. Bu değişim aslında bir normalleşme. Son birkaç aydır yaşanan kur atakları aslında normal olmayan bir şeyin tartışılmasıydı, şimdi normale döndük. Önümüzdeki yıl bunun semerelerini açıkça göreceğimiz bir yol olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.