chpde

AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, katıldığı televizyon programında çok iddialı açıklamalarda bulundu. Muhalefetin yerli ve milli olmadığını savunan Külünk, 2023’te CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa edeceğini, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenir’in de duramayacağını söyledi.lideri Sedat Peker’in videolarından sonra okları üzerine çeken ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Sadet Peker’den ayda 10 dolar maaş aldığı iddialarının muhatabı olduğu ileri sürülen AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, muhalefetle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“YERLİ VE MİLLİ MUHALEFETİN İNŞASI BAŞLAYACAK” BBN Türk’te Fahrettin Damga’nın sunduğu Haftada 1 programına katılan AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, “Sen size bir müjde vereyim mi?

Türkiye’nin en büyük problemi ana muhalefet ve milletsiz ittifak çatısı altında buluşmuş muhalefet gayri millidir. Türkiye’yi Türkiye ekseninden okumaz, Batı’nın çıkarları ekseninden okur. Şimdi müjdeyi vereyim. Müjde ne biliyor musunuz? 2023’te Türkiye yerli ve milli olmayan muhalefetin millileşme sürecinin önünün açacak.

Çünkü kaybedecekler. CHP Genel Başkanı istifa edecek, İYİ Parti’nin genel başkanı duramayacak. Diğer partiler de o hani var ya isimlerini vermek istemediklerim de bu milletin yüzüne çıkacak halleri kalmayacak. Dolasıyla 2023 seçimlerinde Türkiye yerli ve milli olmayan milletsiz ittifakı tasfiye edip, Türkiye’de yerli ve milli bir muhalefet anlayışının inşasının önünü açacak. Zaten sandıktan Sayın Erdoğan çıkacak” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir