ittifak için

Diyarbakır’da partisinin il kongresinde konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bütün ülkeyi kucaklayıcı bir ‘Milli Görüş’ politikası güdeceklerini belirterek,”Şu an için gündemimizde herhangi bir ittifak yok. Ancak bu kimseyle asla bir ittifak içerisine girmeyeceğimiz anlamına da gelmiyor” dedi.

Gündemlerinde ittifak olmadığını dile getiren Erbakan, şunları söyledi:”Ancak bu kimseyle asla bir ittifak içerisine girmeyeceğimiz anlamına da gelmiyor.

Seçime 3- 4 ay kala Türkiye’nin o anki durumunu göz önüne alarak, ona göre bir karar alacağız.Tek başına yola çıkmayı düşünüyoruz. İnşallah milletimizin teveccühüyle bunu başarmak bizlere nasip olur.Başbakan hocamızın Diyarbakır’ın nüfusu 90 bin, 100 bin iken kurduğu TEMSAN’da 10 bin kişi istihdam ediliyordu.Bugün orada 60 kişi çalışıyor. İktidara gelmemiz halinde TEMSAN’ı yeniden faaliyete geçireceğiz ve o eski işler haline dönüştüreceğiz.”

1 Ocak 1979 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Tam adı Muhammed Ali Fatih Erbakan’dır. Annesi Nermin Erbakan, babası başbakanlık da yapmış olan Necmettin Erbakan‘dır. Zeynep Erbakan, Elif Erbakan adlarında iki kız kardeşi vardır. İlkokulu Ankara‘da okuduktan sonra ortaokulu Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda okudu. Lise eğitimini ise Ankara Ayrancı Lisesi’nde okuyarak mezun oldu.

Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakültesinden Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak mezun oldu. Mezun olduktan sonra yüksek lisans için İngiltere‘ye gitti. Londra‘da Royal Holloway Koleji’nde işletme alanında yönetim ve organizasyon doktorasına başladı.

Ancak annesi Nermin Erbakan vefat edince Türkiye’ye döndü. Sonra da yüksek lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yaptı. Devamında yine aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon dalında doktorasını yaptı. 2012 yılında 30 bin liralık bedelini peşin yatırarak bedelli askerlik yapmış oldu.Fatih Erbakan, 2012 yılında Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyeliğinde bulundu ve aynı zamanda Genel başkan başdanışmanı olarak Saadet Partisi’nde görev aldı.

23 Şubat 2003 tarihinde Beyza Molu ile Çırağan Sarayı’nda evlendi. İkiz kız çocukları vardır.17 Kasım 2013 tarihinde “Prof.Dr. Necmettin Erbakan Vakfı” kuruldu ve Genel Başkanı olarak da Fatih Erbakan seçildi. 23 Kasım 2018’den bu yana ise Yeniden Refah Partisi Genel Başkanlık görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir