Yeni ankette

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan ve Mansur Yavaş son tura kalırsa oyunuzu kime verirsiniz?” sorusu yöneltildi. Kullanıcıların yüzde 53’ü Erdoğan, yüzde 26.1’i Mansur Yavaş cevabını verdi.

Aynı soru Erdoğan ve İmamoğlu için de sorulurken; yüzde 54.7 Erdoğan, yüzde 24.7 İmamoğlu yanıtı verildi. araştırma şirketi salgın günlerinde birçok konu başlığı altında saha araştırması yaptı.

Anket kullanıcılarına, “2023’teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmaları durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun son tura kalmaları halinde kime oy verirsiniz?” sorusu yöneltildi.

Katılanların yüzde 54.7’si oyunu Erdoğan’a vereceğini söylerken yüzde 24.7’si oyunu İmamoğlu’na vereceğini belirtti. Aynı soru Erdoğan ve Mansur Yavaş için de yöneltilirken, kullanıcıların yüzde 53’ü Erdoğan, yüzde 26.1’i Mansur Yavaş cevabını verdi.

2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

2023’teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeniden oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 50.8. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aday olması halinde oyunun İmamoğlu’na olacağını söyleyenler yüzde 5.6, Selahattin Demirtaş’a oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 3.3 oldu.

Mansur Yavaş’a oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 2’te kaldı. AK Parti kimi aday gösterirse ona oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 9 olurken, CHP adayına oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 1.7 oldu.

2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ – ERDOĞAN&İMAMOĞLU

2023’teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmaları durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun son tura kalmaları halinde ankete katılanların yüzde 64.7’si oyunu Erdoğan’a vereceğini söylerken yüzde 14.7’si oyunu İmamoğlu’na vereceğini belirtti.

2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ – ERDOĞAN&MANSUR YAVAŞ

2023’teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmaları durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın son tura kalmaları halinde ankete katılanların yüzde 53’ü oyunu Erdoğan’a vereceğini belirtirken yüzde 26.1’i oyunu Mansur Yavaş’a vereceğini söyledi.

2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ – ERDOĞAN&ABDULLAH GÜL
Aynı soru Erdoğan ve Abdullah Gül için sorulduğunda ise Erdoğan’ın oy oranı yüzde 56.7’ye çıkarken, Gül’ün oy oranı ise yüzde 10.4’te kaldı.”AK PARTİ’YE OY VERİRİM” DİYENLER YÜZDE 52.8 Bugün bir genel seçim olsa AK Parti’ye oy vereceğini beyan edenlerin oranı yüzde 55.8 olurken, CHP’ye oy vereceğini söyleyenler yüzde 13.4 oldu. Onları sırasıyla MHP yüzde 15.2, HDP yüzde 9.5, İYİ Parti yüzde 9.1 izledi. Yeni partilerin (Gelecek Partisi ve DEVA Partisi) oy oranları ise sırasıyla yüzde 1.3 ve yüzde 1’de kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir