Açıklandı

Ülkemizdeki k’oronavirüs vaka sayıları düne göre düştü. 1 Ocak’ta kaydedilen 24 saatlik verilere göre, 36 bin 731 vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 163’ten 145’e düştü. İyileşen hasta sayısı 23 bin 325 olurken toplam 369 bin 27 PCR testi yapıldı. Kritik bir uyarıda bulunan Bakan Koca, “Omicron varyantının oluşturduğu tehlike ve virüsün yayılmasına karşı, salgının ilk aylarındaki ciddiyetimize dönmek zorundayız.” dedi.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin Günlük K’oronavirüs Tablosu’nu paylaştı. 1 Ocak’ta açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 36 bin 731 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı 145 olarak belirlendi.

Tedavisi tamamlanan 23 bin 325 hasta taburcu olurken bugün 369 bin 27 test yapıldı.BAKAN KOCA’DAN MASKE UYARISI

Bakan Koca da sosyal medya hesabından vaka tablosuyla ilgili paylaşımda bulundu. Bakan Koca, “Maske. Omicron varyantının oluşturduğu tehlike ve virüsün yayılmasına karşı, salgının ilk aylarındaki ciddiyetimize dönmek zorundayız.

Maske, gelişigüzel takılmak yerine, ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde kullanılmalıdır. Sosyal mesafe kuralına daha çok dikkat edilmelidir.” ifadelerini kullandı.DÜNKÜ VAKA SAYISI 36 BİNİ GEÇMİŞTİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir