Yabancılar dedi

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2022’de boy gösteren Togg, yeni modeli ile dünyanın en büyük uluslararası otomotiv basınında da yer aldı

Tükiye’nin yerli otomobil projesi emin adımlarla yoluna devam ediyor. Sanayileşme ve teknoloji hamlesi olarak adlandırılan bu proje Türkiye’nin yıllardır hayalini kurduğu bir projedir. Geçtiğimiz aylarda TOGG’un Suv modelindeki değişiklikler basına yansımıştı. Şimdi ise TOGG’un Sedan modeli CES 2022 fuarında sergilendi. Ziyaretçilerin oldukça fazla ilgi gösterdiği TOGG Sedanın özellikleri ve menzili de merak edilip araştırılmaya başlandı.

ABD’de düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022 başladı. Yerli otomobil Togg ilk kez uluslararası sahnede yer aldı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş fuarda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Togg Sedan, iki yıl önceki prototipine göre önemli değişimler barındırıyor. Togg’un yeni sedan tasarımı Türkiye’de büyük oranda beğeni toplarken yabancı basının da dikkatinden kaçmadı. Peki yabancı basın, Togg’un sedan prototipi hakkında neler söyledi?

Autocar: Türk teknoloji firması Togg, ilk kez Las Vegas’taki CES fuarına katılarak ‘akıllı cihaz’ olarak adlandırdığı fazlasıyla otonom konsept otomobilini sergiledi

İngiliz otomobil dergisi Autocar, Togg’un yeni sedan prototipini “Türk girişimi Togg, CES konseptiyle birlikte beş yeni elektrikli otomobilini duyurdu” başlığıyla anlattı.

Canlı Yayın yapan Hakkı Alkan, yabancı bir gazeteciye TOGG hakkındaki görüşlerini sorunca bu cevabı aldı:

Togg, garip isimli elektrikli fastback çalışması ‘Transition Concept Smart Device’ı sergiledi

2003 yılından bu yana otomotiv dünyasındaki gelişmeleri aktaran Carscoops, “Türkiye’nin Togg’u Transition Concept Smart Device ile CES’te İlk Kez Boy Gösterdi” başlığıyla hazırladığı haberde aracın isminin garip bir isim olduğunu ifade etti. Haberde “Bu en yeni fastback’in daha önce gösterilen kompakt sedanın yerini mi alacağı yoksa sadece CES için mi hazırlandığı belli değil.” ifadelerine yer verildi.

Auto Express: Togg’un büyük hayalleri var

Bir diğer İngiliz otomobil dergisi olan Auto Express, Togg’un etkinlikte paylaştığı detaylara yer verdiği haberinde girişimin 2030 yılına kadar 5 segmentte 1 milyon araç satma hedefi için “Togg’un büyük hayalleri var.” ifadelerini kullandı.

Otomotiv basınının en büyük isimlerinden Motor1, “Türkiye’nin Togg’u CES’te Pininfarina Tarafından Tasarlanan Konseptini Tanıttı” başlığıyla paylaştığı haberde konsept için kullanılan ismin garip olduğunu belirten bir diğer basın kuruluşu oldu. Motor1, aracın üretim modeli mi yoksa prototip modeli olduğunun açıklanmadığını, şu anda emin oldukları tek şeyinse aracın güzel gözüktüğü olduğunu ifade etti.
Kaynak: Webtekno, Hakkı Alkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.