49 yaş emeklilik

SGK’dan gelen haberlere göre 2022 yılında da pek çok kişi emekli olacak. Bunların bir kısmı ise erken ernekliliğin tadını çıkarmaya hazırlanıyor.

Peki erken emekli nasıl olunur?

Sigorta priminize bağlı olarak 49 yaşında dahi emekliliğinizi ilan edebilirsiniz. İşte emeklilik şartlarıyla ilgili 2022 yılında güncel gelişmeler…

Erken emekli olmak isteyenlerin merak ettiği gelişme yayınlandı. Pek çok kişi, 2022 yılında nasıl emekli olabilirim sorusunu soruyor. Özellikle de sigorta giriş tarihine dikkat edenler pek çok avantaj elde edebilecek. 49 yaşında emekli olmak gerçekten mümkün mü? Çalıştığınız işten sigortanızın yapıldığı ilk tarihe kadar çeşitli detaylar yer almakta. Üstelik 3600 günden emeklilikte mümkün.

2022 Yılında Erken Emeklilik

2022 yılı emeklilik için yapılması gerekenlerden ilki sigorta giriş tarihinizi kontrol etmek. Çünkü 1999 yılı Eylül ayı öncesinde sigortanız yapıldı ise büyük bir fırsat yakalamış oluyorsunuz. 10 yıllık sigorta priminin yanı sıra 15 senelik sigortalılık süresi ile emeklilik mümkün. 50’li yaşlarınızda emekli olacaksınız. Ayrıca çalıştığınız iş çok ağır ve size yıllık olarak fazladan sigorta primi verebilecek bir iş ise daha da erken emekli olabilirsiniz.

Borçlanma ile de Emekli Olunuyor

Doğum ve askerlik borçlanrnası ile de pek çok kişi yıllar öncesinden emekliliğin tadını çıkarıyor. Sizler de bu yöntemi deneyebilir ve buna göre emekli olabilirsiniz. SGK’nın tanıdığı bu yöntemleri denemek size de bağlı. Emekli maaşına gelen zamla beraber 2022 yılı erken emeklilik soruları artmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir