valilikten

Toplantıda alınan kararlar, valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamayla duyuruldu. Açıklamada, “Son dönemlerde günlük vaka sayılarında artış trendine girildiği görülmektedir. Bu kapsamda? yeni bir karar alınıncaya kadar konaklama tesisleri, yeme ­içme yerleri gibi yerlerde canlı icra edilenler de dahil olmak üzere müzik yayınlarının saat 24.00’e kadar yapılmasına, nikah ve düğün merasimlerinde canlı müzik icrası da dahil olmak üzere müzik yayınının saat 24.00’e kadar yapılmasına karar verildi” denildi.

ESKİŞEHİR, TÜRKİYE’DE ÜÇÜNCÜ SIRADA Türkiye’de en çok vaka artışı görülen 3’üncü il olan kentte, koronavirüs testi yaptırmak isteyenler hastanelerde uzun kuyruklar oluşturuyor.

İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekiplerinin incelemelerinde, vaka artışlarının sosyal hareketliliğin yanı sıra kapalı ortamlarda uzun süre kalınmasından ve kişisel tedbirlerin de azaltılmasından kaynaklandığı tespit edildi. ‘Korona olmayan kalmadı, şehir düştü’ denilen Eskişehir için yeni kısıtlama kararları alındı

ESKİŞEHİR İÇİN “KORONA OLMAYAN KALMADI, ŞEHİR DÜŞTÜ” YORUMLARI YAPILMIŞTI Eskişehir’de artan koronavirüs vakaları endişe yaratırken, virüs bulaşan ya da temaslı olarak evlerinde tedavi görenler duygularını sosyal medyadan paylaşmıştı.

Bir internet kullanıcısı artan vakaları “Eskişehir’de korona olmayan kalmadı resmen şehir düştü” ifadeleriyle dile getirirken, başka bir kullanıcı ise “Eskişehir’de o kadar çok korona var ki 3 kişiden ayrı ayrı temaslıyım” diye yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir