çiftlik sahibi

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’a ‘İşsizim açım.’ diye seslenen kişinin devletin hibe desteği ile aldığı 100 koyunu olduğu ortaya çıktı. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, partisinin Adıyaman İl Başkanlığını ziyaret ederek konuşma yaptı. Mahir Ünal’ın konuşması esnasında araya girerek, ‘İşsizim açım’ diye seslenen kişinin devletin hibe desteği ile aldığı 100 koyunu olduğu ortaya çıktı.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin paylaşımını alıntılayan Ünal, dezenformasyonu şu ifadelerle çürüttü: Mahir Ünal’ın paylaşımında ‘İşsizim açım’ diye seslenen kişinin videosu da yer aldı.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin paylaşımını alıntılayan Ünal, dezenformasyonu şu ifadelerle çürüttü: “Bu ses hakikatin ve milletin sesi değil. Çiftliği olan, bir kısmını devletin hibe desteği ile aldığı 100 koyunu varmış. Adıyaman belediyesinden de maddi destek almış bir vatandaşımız. Toplantı sonrası kendisini dinledim. Bu bilgileri o verdi. Hakikat kazanacak, siz kaybedeceksiniz.”

100 Koyun Kaç Para Kazandırır? Bu sorunun cevabı elbette ki evettir. Hakkı ile yapılan her iş girişimci ve yatırımcısına para kazandırmaktadır. Ancak işe yeni başlayacakların sektörü kesinlikle iyi tanıması gerekmektedir. Hayvancılık konusunda tecrübeli olanların en sık kurduğu cümle hayvancılığa yeni başlayacak olanların kesinlikle küçükbaş ile başlaması olmaktadır. Çünkü bu iş büyükbaşa göre daha az yatırım gerektirmektedir. Fakat hayvanların bakılması oldukça zordur.

100 koyun yılda ortalama olarak 80.000 TL. para kazandırır. Tabi koyunların cinsi, bakım durumu ve satış fiyatları 100 koyundan 2021 yılında yıllık 100.000 TL. para kazandırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.