Abd istemiş

Türkiye’de islami kesimi gerici y’obaz teknolojiden uzak göstermeye çalışanların bütün tezlerini yıkan Cevat Akşit Hoca’nın üst seviye mühendis oğlu Mahmut Akşit ile ilgili içten itiraflar geldi

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Cevat Akşit’in Türkiye’ye motor sanayisinde sınıf atlatan oğlu TEI Başkanı olan oda Prof. Dr olan Mahmut Akşit’in hekime ardından A’BD’den yurda dönmesine dair seneler evvel anlattığı sansasyonel öyküsü genç nesillere çok büyük bir ders kaliteyi taşıyor.

A’MERİKALI ADAM ÖNÜME AÇIK ÇEK KOYDU Mühendislikte ileri civara çıkan Mahmut Akşit’i A’BD’de okurken bir taraftan da camide Hudûrî tefsirini takrir edecek derecede iyi yetiştirdiğini ifade eden Akşit Hoca mezuniyet ardından oğlu için A’merikalı adamla m’ücadelesini anlattı.

A’MERİKA İŞİNE GELMEDİĞİ ZAMAN ADAMLARI O’LDÜRÜYOR Çok ısrarlı öneri ardından yaşananları Akşit Hoca şu sözlerle anlatı;A’merikalı adam önüme açık çek koydu. Sakın bunu götürme dedi. istediğin parayı yaz vereceğim dedi. Hayır dedim. Sonra oğluma Suçu bana at dedim. Çünkü A’merika işine gelmediği vakit adamları o’ldürüyor. o’ldürebilir, o derece Mahmut’a sahip çıkıyorlardı. Ben yaşayacağım kadar yaşadım dedim. o’lürsem ben o’leyim. O sebeple söyleyince adama, benim üzerime çok durdular.

İKNA ETMEYE TÜRKİYE’YE GELDİLER Kabul etmedim o adam Türkiye’ye de geldi beni ikna etmeye. Hayır dedim yine. Namacıyla; Ülkemizde çok kıymetli insanlar yetişiyor. MUAZZAM İŞLER BAŞARABİLİRİZI’rkçı değilim ama, biz zeki milletiz. Liderimiz güzel olursa, bize engel olunmazsa çok şaşırtıcı işler yapabiliyoruz. Başımızdakine çok bağlıyız, başımızdaki iyiyse Fatih oluyoruz çağ açıyoruz. Başımızdaki şaşkın olursa da ters dönüyoruz, yok oluyoruz.

MAHMUT AKŞİT , 2013’TEN BU YANA TEİ’NİN BAŞINDA Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Mahmut Akşit, A’BD’deki hekime çalışmaları ardından 2013’ten bu yana TEİ’nin Genel Müdürlüğü vazifesini yürütüyor.

PROF. MAHMUT FARUK AKŞİT HAKKINDA
1967 senesinde Denizli’de doğan Prof. Dr. Mahmut AKŞİT, 1991 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden Lisans derecesi ile mezun olmuştur.Akademik çalışmal ABD varolduğu sırada General Electric Corporate ArGe Merkezi’nde büyük görevler üstlendi AKŞİT 2001 senesinde Türkiye’ye dönerek Gebze Yüksek Teknoloji Earını A’BD Troy, NY’da tespit edilen Rensselaer Polytechnic Institute’da devam ettiren Sn. AKŞİT, Makina ve Havacılık Mühendisliği Bölümünden 1993 senesinde Yüksek Lisans 1998 senesinde da Doktora derecelerini tamamla 2004 senesinde Doçent, 2015 senesinde Profesörlük unvanlarını aldı.

Enstitüsü’nde Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı vazifesini yürüttü. Kariyerine 2003 senesinden itibaren Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümünde devam eden Sn. Akşit 2016 senesinde Profesörlük unvanını almıştır.Profesör Akşit, 2013 senesi Aralık ayında TEI Yani Tusaş Uçak Motor Sanayi A.ş Genel Müdürlüğü’ne atanmış olup halen bu vazifesinin yanısıra Milres Milli Rüzgar Türbini Geliştirilmesi Projesi Başkanlığı, ESAC Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Uluslararası Gaz Türbini Enstitüsü Isı Transferi Teknik Komitesi üyeliği görevlerini de yürütmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.