damarına basacak

Sezen Aksu ve Sedef Kabaş’a destek veren Müjde Ar ile Melike Demirağ Flash TV’deki canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damarına basacak ifadeler kullandı. Gazeteci Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanına hakaret gerekçesiyle tutuklanmasının sonrası, Müjde Ar ve Melike Demirağ’dan da canlı yayında tepki geldi.

Flash TV’de yayınlanan Hafta Sonu Gündem programına telefonla bağlanan Müjde Ar, Sedef Kabaş’ın gece yarısı gözaltına alınıp, bugün tutuklanmasına s’ert tepki gözler önüne serdi. “Maalesef çok üzücü” diyen Ar, “Yaratılan k’orku iklimin önü daha ne kadar açılacak” dedi.

“Bu ş’iddet ve k’orku iklimi kanımca seçime kadar devam edecek” diyen Ar, “Bu çaresizliğin gürültüsü içerisinde Sezen Aksu, Sedef Kabaş, tüm bayanlar yer aldırılmaya çalışılıyor” şeklinde söyledi.

Aynı programa telefon ile bağlanan sanatçı Melike Demirağ ise, “Utanç içerisindeyim” diyerek, “Bu ülkede biraz biraz tırmanan, ben buna sanatçı d’üşmanlığı demiyorum, ben buna baskı imparatorluğu diyorum” dedi.

Demirağ sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kuvvetler ayrılığının yok bulunduğu, ülkenin tek bir insanın eline geçtiği ve yargının bağımsızlığını kaybettiği bir yerde, tüm gazetecilerin ayağa uyanması lazım. Sezen olayında, tüm gazetecilerin ayağa uyanması lazım. Seslerini çıkıp yükselmesi lazım”

Demirağ ilaveten, Erdoğan’ın halk oylarıyla seçildiğini hatırlatarak, “Sen bizim o makama getirdiğimiz bir memursun” şeklinde söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir