istasyonlar

Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Elon Musk’ın, CEO’su olduğu Tesla yakın zamanda Türkiye’de şarj istasyonları kurmaya başlayacak. Tesla, aldığı kararı resmi internet sayfasından açıklarken, Yunan basını konuyu manşetlere taşıdı.

Elon Musk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemde sık sık bir araya gelmesini konu edinen Yunan basını, Tesla’nın yakın zamanda Türkiye’nin 10 şehrinde kuracağını açıkladığı şarj istasyonlarını da örneklendirerek, ‘Elon Musk, Türkiye’yi seçti’ ifadelerini kullandı.

10 Şehirde KurulacakTesla, geçtiğimiz günlerde resmi internet sayfasında Türkiye ile ilgili önemli bir gelişmeyi paylaştı. Dünyanın en değerli elektrikli otomobilleri üreten dev marka, yakın zamanda Türkiye’nin 10 şehrinde süper şarj istasyonları kurulacağını açıkladı. Süper şarj istasyonları, elektrikli otomobillerin şarj edilmesine olanak tanıyacak.

Yarım Saat İçerisinde Yüzde 85 DolduracakTesla’nın Türkiye’nin 10 şehrinde kurmayı planladığı şarj istasyonları, elektrikli otomobillerin ihtiyaç duyduğu enerjinin yüzde 85’ini yalnızca 30 dakikalık bir zaman diliminde karşılayacak. Tesla’nın aldığı kararı talep görmesi halinde genişleterek Türkiye’nin farklı birçok noktasına daha taşıyacağı belirtildi.

Tesla’nın Şarj İstasyonu Kuracağı Şehirler
Tesla’nın resmi internet sayfasında paylaştığı 10 şehir ise şu şekilde:
İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Edirne, Antalya, Aydın, Balıkesir, Sakarya, Konya

‘Elon, Türkiye’yi Seçti’
Yunan basını da haberi gündeme taşıdı. Elon Musk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemdeki görüşmeleri Yunan basını tarafından habere konu edilirken, Tesla’nın Türkiye’de kurmayı planladığı şarj istasyonları da, ‘Elon Musk Türkiye’yi seçti’ ifadeleriyle anlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir