elektrik faturaları

Elektrik ve doğalgaz faturaları vatandaşların en fazla yakındığı problemlerin başında geliyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Dağ, muhalefetin cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili açıklamalarını ve faturaları değerlendirdi. Elektrik faturaları için yeni sistem üzerinde çalışıldığı aktaran Dağ, ayrıntıları paylaştı.

NTV canlı yayınına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yöneltilen sorulara yanıt verdi. Dağ’ın yaptığı açıklamalar arasında en dikkat çekeni ise elektrik faturalarında getirilecek yeni sistem oldu. Elektrik faturalarında vatandaşların yaşadığı problemlerin hükümet yetkilileri tarafından fark edildiğini aktaran Dağ, yeni sistem üzerinde çalışıldığını belirtti.

Elektrik ve Doğalgaz Faturalarına Gelen Şikayetler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?Dağ, halkın elektrik ve doğalgaz faturalarına yönelik yakınmalarını da değerlendirdi. Dağ, tüm şikayetlerin farkında olunduğunu ve problemlerin ortadan kaldırılacağı bir sistem üzerinde çalışmaların sürdürüldüğünü, var olan sisteme düzenlemeler getirilerek maliyetlerin azaltılacağını söyledi.

Dağ konuyla ilgili olarak, “Önümüzdeki süreçte hem esnafla ilgili hem genel faturalarla ilgili bir çalışma Bakanlık tarafından yürütülüyor. Bunları tamamen çözmek adına hem nükleer tesisin ve Karadeniz gazının devreye girmesi, dünyadaki emtia fiyatlarının da bahar aylarıyla birlikte düşmesiyle inşallah temelden bir çözüm olacak.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir