helal olsun

Helal olsun Çiftimize. Sümeyye ve Selçuk ikilisinin nikah tanıkları Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bosna Hersek önderi Bekir İzzetbegoviç, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Lübnan Başbakanı Saad Hariri ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama olmuştu.

Nikah merasimi okunan Kur’an tilavetiyle başladı. Şarkı-türkünün, alkolün, eğlencenin olmadığı, ikramlarla yetinilen ve kültür merkezinde uygulanan yalın bir nikah merasimi idi. Ama Erdoğan zıttı medya nikah merasimi ile alakalı çok şey yazdı çizdi. Yolların kapanmasından şehitlere varıncaya kadar bir y’ığın eleştiri ardı ardına i’nsafsızca sıralandı. Eleştirilerden bir tanesi de Düğünde takılan takıların akıbeti ile alakalı idi. bu eleştiriyi yapanlardan bir tanesi de Sözcü’den Emin ÇÖLAŞAN’dı.

NELER SÖYLEDİ NE OLDU Çölaşan, “Sümeyya hanım hazretleri dünya evine girdi! K’urgulanan gerçekte ailenin değil devletin nikahı idi. Devletin ve belediyelerin personeli çalıştı, tedbirler alındı, etraf planlamaları yapıldı, paralar saçıldı, yollar k’esildi, İstanbul halkı perişan oldu. Harcamalar bizim vergilerden çıktı ancak a2ksilik değil, onlara feda olsun! Torba torba gelen armağan altın ve mücevherler ise devletin değil ailenin olacak.

Tanrı daha fazlasını versin, amin!” sözleriyle eleştirmişti. Emin’in milleti k’ışkırtan eleştirileri hava da kaldı. Çünkü nikahta takıların Mehmetçik Vakfı’na bağışlanması istendi. Şu ana kadar Mehmetçik Vakfı’na 5 milyon lira sayısal değerinde takının bağışlandığı haber edinildi. Sözcü Yazarı Emin Çölaşan’da Sessizliğe büründü, zira Ameline varamadı !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir