karşıma çık

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda gündeme dair değerlendirmelerde tespit edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Canlı yayında karşıma çık” şeklindeki sözlerine cevap verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda muhalefete yönelik sert eleştiriler yöneltti.

“KARŞIMA ÇIK” DİYEN KILIÇDAROĞLU’NA YANITKonuşması esnasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her fırsatta dile getirdiği “Canlı yayında karşıma çık” şeklinde çağrısına da cevap veren Erdoğan, “Son zamanlarda Kılıçdaroğlu sık sık alan okuyor, ‘Karşıma çık’ diye yeri göğü inletiyor. Halbuki biz sandıkta Kılıçdaroğlu’nun karşısına çok çıktık.

Referandumda ilk sınavında Kılıçdaroğlu’nu sandığa gömdük. Kılıçdaroğlu’nu 10 seçimde de sandığa gömdük. Bay Kemal senin kıratın buna yetmez. Biz sana oturduğun koltukta meşruiyet sağlamayız. Bizim işimiz var. Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına getirilmesi, orada tutulması şimdilik kendine verdiği misyonu tamamlamadığının işaretidir.” dedi.

“HDP’Yİ NİYE ALMADINIZ?”Açıklamasının devamında 6 muhalefet liderinin bir araya geldiği toplantıya değinen Erdoğan, “Bizim yuvarlak masalarda falan işimiz yok. Neler konuşuyorsunuz hepsi ortada. O masadan bir şey çıkmaz. Unutkanlığınıza geldi herhalde HDP’yi niye almadınız? Onu da yanınıza alın. Herhalde şimdi de ziyarete gidersin. Ziyarete git ki unutulduklarını anlamasınlar” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir