Cevapladı

MOBESE görüntüleriyle ilgili kendi şahsi başvurumu yaptım, kurumsal başvurumu yaptım. İstanbul Başsavcılığı’nı da göreve davet ediyorum.Ben bu olayı yaşadığım akşam valimizi aradım. Kendisine mesaj attım bunu dilekçe kabul edebilirsiniz dedim. Valiye mesajımı attım. Söz uçar yazı kalır. Yetinmedim ertesi gün bir daha attım.

Sayın Bakan sen MOBESE kamerası için mi İstanbul’a geldin? İstanbul’a gelip MOBESE’de kestirilen kayıt ve bu süreci yönetmek için mi İstanbul’a geldin?

Bu nasıl bir İmamoğlu korkusu, bu nasıl İstanbul sevdası? Vali Bey’le biz işbirliği yaptık. Şu andaki baskıcı akıl olmasa bu ülkenin bürokratında hiçbir sorun yok. Siyasi baskıyı yaparsan insanlar yığılıp kalıyor. Özgür bırakın şu milleti ya. Siyasetin kıskacına sokmayın.

ERDOĞAN’A YANIT Küçükkaya, Erdoğan’ın İran doğal gazı borç nedeniyle mi kesti sorusuna, “Biz İBB değiliz, bizim İran’a borcumuz söz konusu değil” yanıtını vermesini Ekrem İmamoğlu’na sordu. İmamoğlu, gülerek yanıt verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanı siz de İstanbul Büyükşehir Belediyesisiniz, İBB de sizin. İran’la Türkiye münasebetinin İBB’yle ilişkisi ne?” Erdoğan’ın “Doğru olmayan ifadeler var. Bir yalan söz konusu. İBB kalkıp Cumhurbaşkanlığından talepte bulunuyor ve bu talebi bütün teknik incelemeleri yapılır. Bunlar yapıldıktan sonra da gereken karar alınır. Bunların da ödenme süreçleri bellidir. Şehirlerine hizmet etmek gibi bir dertleri, gayretleri olmayanlar engelleniyoruz diyor. Bizim zamanımızda kar, bora olacak Tayyip Erdoğan gidip evinde yatacak… Biz tüm belediyelerimizle beraber AKOM’da karargahımızı kurar, oradan İstanbul’u izlerdik. Bütçe meselesine dönersek, hiçbir engel sizi projelerinizi hayata geçirmekten alıkoyamaz. İş yapmak istiyorsanız kimse sizin önünüzü kesemez.” sözlerine ise şöyle yanıt verdi:

Sayın Cumhurbaşkanı, İBB Başkanı iken AKOM yoktu. Sayın Gürtuna döneminde AKOM kuruldu. AKOM’un olmadığını hatırlatayım yanlış bir ifade var. Biz mazeret üretmiyoruz. Engellemeleri, sorunları ifade ediyoruz ama gümbür gümbür de iş yapıyoruz.

5 BİN YENİ TAKSİ TEKLİFİ YENİDEN UKOME’DE UKOME’ye 5 bin yeni taksi teklifini bugün tekrar getiriyoruz. Bir değişiklik yaptık. 5 bin taksinin 500 tanesi engellilere hizmet edecek. Çünkü İstanbul’da taksi bulma sorununu en çok yaşayanlar engelliler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir