dünya şaşkın

Son dakika: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna doğusundaki Donetsk ve Luhanks bölgelerinin bağımsızlığını resmen tanıdı.

Ülkenin doğusundaki Donetsk ve Luhanks’i de içine alan Donbas’ın tarihsel olarak Rusya’nın bir parçası olduğunu belirten Putin, “Bu kararı daha önce almalıydık. Federal meclisi bu kararı desteklemeye davet ediyorum.

Dökülen bu k-anlar Kiev’deki rejimin elinde olacaktır. Bu kararları açıklayarak Rus vatanseverlerin gücünün arkamda olduğunu hissediyorum” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk ve Luhanks’ın resmen tanınması konusunda bugün bir karar vereceğini açıklamıştı. Dünyanın merakla beklediği kararını açıklamak için kameralar karşısına geçen Putin, Donetsk ve Luhanks bölgelerinin bağımsızlığını resmen tanıdı.

“DÖKÜLEN BU K-ANLAR KİEV’DEKİ REJİMİN ELİNDE OLACAK”
Donbas bölgesinin tarihsel olarak Rusya’nın bir parçası olduğunu ifade eden Putin, konuşmasının sonunda nihai kararını açıklayarak “Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetlerinin egemenliğini tanıyoruz. Bu kararı daha önce almalıydık. Federal meclisi bu kararı desteklemeye davet ediyorum. Dökülen bu k-anlar Kiev’deki rejimin elinde olacaktır. Bu kararları açıklayarak Rus vatanseverlerin gücünün arkamda olduğunu hissediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir