hayırdır babacan

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin asıl sebebini açıkladı. “Bunun alt yapısında hukuk ve adalet yoksunluğu var. Hukuk ve adaletin olmadığı hiçbir yerde ekonomi düzelmez” dedi. DEVA Partisi lideri Ali Babacan, partisinin Şile İlçe Başkanlığı binasının açılışına katıldı.

“Türkiye’nin 81 ilinde varız ve tüm ilçelerinde hızla büyümeye devam ediyoruz. Ülkenin en genç siyasi partisi olabiliriz. Ama vatandaşlarımızın desteğiyle hızla büyüyen bir partiyiz.

Türkiye’nin dört bir noktasında aynı derecede destek görüyoruz” diyen Babacan, ülkede sorunların her gün daha da büyüdüğünü ifade etti. Ardından şunları kaydetti:

‘HAYAT PAHALILIĞI CAN YAKIYOR’ “İşsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı ülkemizin dört bir noktasında can yakıyor. Üzülerek görmekteyiz yaşanılanları. Bu sorunların her biri düzelecek sorunlardır.

Biz bunun için varız, hazırız. Tüm bu sorunların çözümünün temelinde hukuk ve adalet vardır. Bugün yüzeyde ekonomik krizi görüyoruz. Ama bunun alt yapısında hukuk ve adalet yoksunluğu var.

‘İKTİDAR AĞZIYLA KUŞ TUTSA BU ÜLKENİN EKONOMİSİNİ DÜZELTEMEZ’

Hukuk ve adaletin olmadığı hiçbir yerde ekonomi düzelmez. Bugün görevde olan iktidar, ağzıyla kuş tutsa bu ülkenin ekonomisini düzeltemez. Sebep belli, hukuk ve adalet kavramını kaybetmiş bir iktidar, Türkiye’nin ekonomisini düzeltemez.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir