gerçek rakam

Herkes değişik bir sayı görüyor! Çoğu şahıs gerçek rakamı göremedi: Sosyal medya ikiye bölündü Bir Twitter kullanıcısı ‘45283’ gördüğünü söylerken, bir diğer biri ‘Sadece 528 görüyorum acaba aksilik bende mi?’ diye yazdı.

Bir diğer Twitter kullanıcısı ise “45283’ü görebiliyorum, zira diğer cevaplara baktığımda diğer 2 numarayı daha öğrendim. Orada rakamlar bulunduğunu görebiliyorum ancak onları uyduramıyorum” Fakat gerçek rakamın yedi basamaklı olan “3452839” bulunduğu ifade edildi.

Esasında Twitter kullanıcılarının hiçbiri bu cevabı verememişti… Resmin, nesneler ve arka planlar arasındaki farkı algılamamızı gerçekleştiren mühim bir görsel fonksiyon ölçüsü olan karşıtlık duyarlılığı üstünde oynayarak hazırlandığı duyuruldu.

Eksperler, daha yüksek karşıtlık duyarlılığı civarlarına sahip bireylerin, yedi basamağı anında görebilmelerinin daha mümkün bulunduğunu açıkladı. Öte yandan, zayıf karşıtlık duyarlılığı, katarakt ya da glokom gibi göz rahatsızlıklarının bir sendromu olabileceği vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir