yine oldu

Güler Işık 2. kez k’ansere yakalandı, gözyaşlarıyla helallik istedi! Güler Işık’ın hastalığı tekrardan nüksetti. Uğur Arslan’ın canlı yayınına bağlanan Işık, “Aynı göğsümde aynı yerde tekrardan tümör çıktı. Hem akciğerime hatta karaciğerime sıçradı” dedi. Canlı yayında sevenlerinden helallik isteyen Işık’ın sözleri Arslan’ı da gözyaşlarına boğdu. Güler Işık’ın hastalığı tekrardan nüksetti. Uğur Arslan’ın canlı yayınına bağlanan Işık, “Aynı göğsümde aynı yerde tekrardan tümör çıktı. Hem akciğerime hatta karaciğerime sıçradı” dedi.

Canlı yayında sevenlerinden helallik isteyen Işık’ın sözleri Arslan’ı da gözyaşlarına boğdu. Bir devre konuştuğu türkülerle isminden söz ettiren ‘Türkülerin kraliçesi’ lakaplı Güler Işık, 2015 senesinde göğsünde hissettiği sertlik ve ağrıdan sonra hekime gitmiş ve göğüs k’anseri tespiti konulmuştu. Tedavilerle kans*eri yenen Işık’ın hastalığı nüksetti.

“AKCİĞER VE KARACİĞERİME DE SIÇRAMIŞ” Uğur Arslan’ın Ülke TV’de yayınlanan Haber Arası programına görünümlü olarak bağlanan Güler Işık, ikinci kez kans*ere yakalanma vakitini anlattı. Kemoterapi görmeye başladığını dile getiren Işık, vakiti şu kelimelerle anlattı: “Bana dua eden herkesten Tanrı razı olsun. İlk 2015 senesinde bu illet hastalığa yakalandım ve atlattığıma k2esindim. Rutin denetimlerimi yapıyordum. Son 1,5 senedir bu pandemiden ötürü doğru düzgün hastaneye gidip denetimlerim yapılamadı.

Gecikmeli bir biçimde gittim. Kontrolde benden biyopsi istediler. Göğüs evresinde bir dinamiklik, ağrı, sızı hissediyor idim. Doktorum baktığında ‘bu ameliyat sertliği’ dedi. Ben de rahatladım. Halsizlik ve ağrılar hissetmeye devam ettim. Biyopsinin neticesi kötü geldi. İlkiyle aynı değil ve tamamiyle farlı bir türdü. Süt kanallarının içerisinde yer almaktadu. Aynı yerde aynı göğüsteydi. Aynı vakitte hem akciğerime hatta karaciğerime sıçramış.”

“DUANIN GÜCÜNE İNANIYORUM, PES ETMEK İSTEMİYORUM” “Nereye gittiysem anında kemoterapiye başlamamı istedi. Şimdi akıllı ilaçlar geldi. Kemoterapide ikinci dozu aldım. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın muavini ve özel kalemine kadar ulaştım. Sağ olsun onlar da yardımcı oldu. Şimdi tedavim ediyor. Duanın kuvvetine inanıyorum. Kolay basit pes etmek istemiyorum.

Sevenlerimin çok bulunduğunu biliyorum. İlacın yan tesiri olmadı, birinci kemoterapide tesirini gözler önüne serdi. Göğüsteki tümör anında küçüldü. Saçlarım bile dökülmedi. 3 gün bir halsizlik hissettim o kadar. Yüce rabbim bunu da atlatmama müsaade edecektir diye düşünüyorum.” CANLI YAYINDA GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR Sevenlerinden helallik isteyen Güler Işık, gözyaşlarına hakim olamazken Uğur Arslan da duygusal anlar yaşadı. Canlı yayında ağlayan Arslan, bahsetmekte güçlük çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir