Sihalara dedi

Dr. Merdan Yanardağ canlı yayında İHA ve SİHA’lara oyuncak uçak benzetmesi yaptı. Merdan Yanardağ’ın bu gülünç benzetmesi ise sosyal medyada tepki aldı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin 8’İnci gününde çatışmalar devam ederen, Ukrayna’nın savunmada kullandığı Bayraktar TB-2 SİHA’ları önemli rol oynuyor.

SİHA’ların savunmadaki başarısı tüm dünyanın gündemindeyken, Ukrayna’da Bayraktar SİHA’larını öven bir şarkı bile yapıldı.

Ancak Türkiye muhalefeti Bayraktar SİHA’ların savaş stratejilerindeki başarısını görmezden gelmeye devam ediyor! Türk SİHA’larını karalama kampanyasına son olarak TELE1 televizyonu da dahil oldu.

Oyuncak uçak gibi düşünün
Dr. Merdan Yanardağ canlı yayında İHA ve SİHA’lara oyuncak uçak benzetmesi yaparak: “Selçuk Bayraktar: sayın AKP Genel Başkanının damadı. Onun Türkiye’deki SİHA ve İHA üreten bunlar planör. Oyuncak uçak gibi düşünün yani bir uçak teknolojisi filan değil böyle ileri teknoloji filan deniliyor ama yüzde 70’i zaten dışardan gelmiş montajla sağlanıyor her neyse sonuçta bir sanayi evet. Ama öyle yerli ve milli filan değil, montaj sanayi. Neyse burada üretilen İHAlar ve SİHAlar Ukrayna’ya satılıyordu.” sözlerinde bulundu.

Enişte vallahi büyük adamsın
Merdan Yanardağ’ın bu sözlerine ise sosyal medyadan tepkiler geldi. “Oyuncak uçaklarla rus ordusunu dize getirdin enişte vallahi büyük adamsın” vb. ifadelerle paylaşımda bulunan vatandaşlar tarafından Merdan Yanardağ’ın sözleri tiye alındı.
Haber365.com – Superhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.