92’ye düştü

Son dönemde durdurulamaz bir şekilde artan yağ fiyatlarına karşı halkı sevindirecek bir haber geldi.

Tarım Kredi marketlerde 5 litre TMO Ayçiçek yağı…

Son dönemde durdurulamaz bir şekilde artan yağ fiyatlarına karşı halkı sevindirecek bir haber geldi. Tarım Kredi marketlerde 5 litre TMO Ayçiçek yağında mart ayı başlangıcı ile eş zamanlı bahar kampanyası başlıyor.Geçtiğimiz senenin son haftalarından itibaren yükselişe geride bıraktığımız besin fiyatları 2022 senesinde da yükselmeye devam etti. Yeni dönede besin fiyatları çok çok artarken ayçiçek yağ fiyatlarına da dev zamlar yapıldı.

Ayçiçek yağı fiyatlarına dev zamlar yapıldı ve 175 lirayı aştı. Temel besin ürünlerinden ve mutfakların vazgeçilmezi olan ve çoğu yemekte tüketilen ayçiçek yağ fiyatı bu kadar artmışken vatandaşlar indirimleri incelemeye başladı.

KDV oranındaki düşüşün sonrasında üzerine bir de yüzde 30’luk indirim yapan Tarım Kredi Marketlerinde yağ fiyatları son derece uyguna gelmeye başladı. Şu anda 5 litre TMO Ayçiçek Yağı 118.50 TL’den 105.90 TL’ye düşerken KDV indirimi de üzerine eklendiğinde bu fiyat 92.50 TL’ye kadar geriliyor. Bu indirim halkın cebine rahat bir soluk aldıracakken insanların gereksinimlerini kısa sürede karşılaması bekleniyor.

 

Bu taraftan Tarım Kredi marketleri TMO ayçiçek yağını kendi envanterine kendi ürün listesine ekledi ve 5 litrelik ayçiçek yağını 92,50 TL’den satmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir