saddam

SADDAM’IN HEYKELİNİ YIKAN IRAKLI BİR İŞ ADAMININ SÖZLERİ….. Abd ordusu bağdata kadar geldiği zaman büyük bir alkış ile birlikte onları karşıladık. Bize hadi bu heykeli siz yıkın, bu sizin hakkınız, dediler. Bir balyoz bulup bütün nefretimle saddam’ın heykeline vurmaya başladım. Kimimiz ayakkabısıyla vuruyor kimi bir sopayla..

 

Amerikalılar vasıtalarında bira içerek delice bağırıyordu. Bize gülüyorlardı. Barış, demokrasi, para palavraları gözümüzü körleştirmişti. Günlerce aç ve susuz kaldık. B’ombaların arasında sığınaklarda fareler ve böcekler arasında yatıyorduk.

Birden hepimiz t’erörist ilan edilmiştik. Ya Abd için s’avaşacaktık yada kamplara gönderilecektik. Kadınlarımıza ırzına el uzatılıyordu ve her kısımda c’esetler vardı. Kadın, erkek, çocuk ve bebek…

Daha aylar öncesi mutlu sabahlara uyanıyordum. Yeni bir ev almıştım yeni eşyalar ve temiz kıyafetler.. O an hüngür hüngür ağladım. Ellerimi taşlara vurdum. Oysa Nefretle yıktığım o Heykeli yine dikmek için bütünşeylerimi feda ederim. Saddam’ı şimdi anlıyoruz ancak bunun bundan sonra bir yararı yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir