Tmo’dan

Türkiyede yağ fiyatları son 1 haftada oldukça yükseldi fox tv ve bazı kanalların halkı panik yaptırarak marketlere akın etmesine neden oldu Ülkemizde piyasayı dengelemek için en ucuz yağı satan Toprak Mahsülleri Ofisi TMO dan çok önemli bir açıklama geldi.

 

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, stokların yeterli olduğunu, halkın boş yere yokluk hissi yaratılarak paniğe sevk edildiğini söyledi

TMO’DAN VATANDAŞIN İÇİNE SU SERPEN AÇIKLAMA

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, hem ayçiçeği yağı hem de buğday ve unda bir sorunun yaşanmadığını, stokların yeterli miktarda olduğunu belirtti.

Bloomberg HT’nin sorularını yanıtlayan Güldal, kimsenin kafasının karşımasına gerek olmadığını dile getirerek, “Hem piyasada stoklarda ve toptancılarda hem de sanayicimizin elinde yeteri kadar ayçiçeği yağı ve tohumu var. Kimin elinde ne kadar ürünü olduğunu kayıt altında” dedi.

Geçen yıl da aynı şekilde s’pekülasyonlar yapıldığını hatırlatan Güldal, özellikle buğday konusunda TMO olarak tedariki sağlandığını ve makul fiyatlardan tüketiciye ulaştırıldığını ifade etti.Tüketicinin yokluk fikriyle paniğe sevk edildiğini ancak, tedarikte bir sorun olmadığını, Rusya’dan gemilerin yola çıktığını dile getiren Güldal, halkı rahat olmaya çağırdı.

BU SENE ÇOK BEREKETLİ
Bu yıl iyi bir sezon yaşandığını kar ve yağmurların yeterli olduğunu dile getiren Güldal, hasat dönemine birkaç kay kaldığını buğday, un ve yemde de bir sorun yaşanmayacağının altını çizdi Güldal, yem konusunda da Temmuz ayından beri regülasyon olduğunu, 3.2 milyon ton yem ham maddesinin makul fiyatlardan satıldığını dile getirdi halkımız müsterih olsun dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.