Çağrı yaptı

Türkiye güçlendikçe Türkiyemize olan ilgi ve alaka gün geçtikçe dahada artıyor Türkiye’ye yapılan yatırımlar her geçen gün hızla büyüyor Al Faisal Holding Kurucusu ve holding bünyesinde faaliyet gösteren Artic’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Şeyh Faisal Bin Qassim Al Thani Biz ambargonun hiçbir etkisini Türkiye sayesinde hissetmedik ve gerçekten de Türkiye’nin mazlum ülkelere karşı duruşunu Katar nezdinde yakından hissetmiş olduk dedi

DİK DURAN TÜRK HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ Bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanı’na ve Türk halkına teşekkür ediyorum.” dedi. Rttc bünyesindeki Sheraton Istanbul City Center’ın resmi açılışı iş dünyasından çok sayıda davetlinin katılımıyla otelde düzenlenen resepsiyonla gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Şeyh Faisal Türkiye’de bulunmaktan ve bu değerli gecede yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.Al Thani Türkiye hepimizin gurur duyduğu, çok büyük ve geleceği çok iyi olan bir ülke. Arapların özellikle Türkiye’ye karşı çok büyük bir ilgisi var ve bizim Katarlılar olarak özel bir ilgimiz ve sevgimiz var. Son zamanlarda Katar üzerine uygulanan a’mbargolarda Türkiye’nin Katarın yanında duruşunu özellikle de Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar’ın yanında oluşunu unutmuyoruz. Ve biz biliyoruz ki bu duruş sadece Erdoğan’ın duruşu değildi, onun temsil ettiği bütün Türk halkının duruşuydu.” diye konuştu.

Türkiye sayesinde kendi ülkelerine uygulanan a’mbargoyu hissetmediklerine dikkati çeken Al Thani, “Gerçekten de Türkiye’nin mazlum ülkelere karşı duruşunu Katar nezdinde yakından hissetmiş olduk. Bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanı’na ve Türk halkına teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

ŞEYH FAYSAL BİN KASIM EL THANİ HAKKINDA Şeyh Faisal Bin Qassim Katar Emiri olan aile ile politik bir bağı yoktur ailesinin herhangi bir politik konumu olmamasına rağmen işlerine oldukça başarılı oldu. Şeyh, Katar iktidarınki El Thani’nin uzak bir akrabasıdır. Şeyh Faisal, gayrimenkul gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren El Faysal Holding Şirketi’nin sahibidir Kişisel Serveti ise Milyarlarca dolardır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir