Ev almak isteyenler

Merkez Bankası’nın Kasım ayı için belirlediği faiz oranlarındaki indirimler devlet bankalarının kredi faiz oranlarını da etkiledi.

Kamu bankaları, konut kredilerindeki faizlerde indirime gitti. Kamu bankalarının faiz oranları ürün ve vade yapısına bakılarak 100 baz puana kadar düşebiliyor. Kamu bankaları konut kredileri için, sıfır konutlarda kredi faiz oranlarının bugün itibarıyla 1 milyon lira altı tutarlar için yüzde 1,20’ye düşürüldüğünü, 1 milyar lira ve üzerindeki tutarların ise yüzde 1,29’a düşürüldüğünü açıkladılar.

DÜŞÜK FAİZ ORANLARI
Kamu bankaları ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için konut kredilerinde düşük faiz oranları belirledi. Konut kredilerindeki faiz oranı Ekim ayı içerisinde yüzde 1,37 iken, alınan kararla birlikte bu oran yüzde 1,20’ye kadar düşürüldü. Belirlenen faiz oranı indirimi belli limitlerde uygulanacak.

FAİZ ORANI İNDİRİMİ İÇİN LİMİT ŞARTI
Konut kredilerindeki faiz indirimi belli limitlerde uygulanacak. Faiz indirimi ekspertiz raporu 1 milyon liraya kadar olan daireler için uygulanacak. 1 milyon lira ve üzerindeki kredi taleplerinde bankaların ilan ettikleri oranlar baz alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir