Hesaplara yatırılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yapılan Kabine toplantısında çiftçilere müjde niteliğinde bir karar alındı.

Beştepe’de yapılan Kabine toplantısında asgari ücret başta olmak üzere gündemdeki ekonomik konulara ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Kabine toplantısı sonrası açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere destek verileceğini müjdeledi.

KURAKLIK DESTEĞİKabine toplantısında çiftçilere destekte bulunulacağını müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir müjde de çiftçilerimize vermek istiyorum: Buğday, arpa, çavdar, nohut ve mercimek üreticilerimiz verim kaybına uğradı. Üreticilerimize toplamda 2,6 milyar lira kuraklık desteği ödemesini Aralık ayının ikinci haftasında çiftçilerimizin hesaplarına yatırıyoruz.” diyerek konuştu.

STOKÇULUK KONUSUNA DEĞİNDİKabine toplantısında görüşülen bir diğer konu ise stokçuluk oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili olarak, “Her şikayeti dinliyor, her sıkıntıyı takip ediyoruz. Buradan tüm bakanlıklarımıza, belediyelerimize talimat veriyorum, girdi maliyetlerindeki ve kurdaki yükselişle izah edilemeyecek fiyat artışı yapan ve stokçuluğa yönelen kimsenin gözünün yaşına bakılmayacaktır. İdari ve hukuki işlemlerle kendi ülkesine ve milletine karşı suç işleyen herkesin yakasına yapışılacaktır. Bu konunun serbest piyasa ekonomisiyle uzaktan, yakından ilgisi yoktur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir