Engellemek

Türkiye ihracatını artırmak cari açığını sıfırlayarak cari fazla vermek için gece gündüz çalışıyor arı gibi hergün onbinlerce tır dolusu ihracat yapıyor bunu çekemeyen Türkiye’nin ihracat yapmayacak daha büyük k’rizlere girmesini isteyen bazı ülkeler harekete geçmiş durumda İhracat yüklerini teslim edecekleri Avrupa ülkelerindeki adreslere götürmek için yola çıkan tırlar, Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda kilometrelerce yoğunluk oluşturdu.

TAM 25 KİLOMETRE KUYRUK OLDU

25 kilometrelik bir sırada beklediklerini söyleyen Tır şoförü Mümkün mertebe Türkiye’nin ihracatını e’ngellemeye çalışıyorlar. Biz Türkiye’den Bulgaristan’a girdiğimizde kuyruk bitmiyor” dedi.Bulgaristan’ın Lesova Sınır Kapısı’nda alımların yavaş olması ve gümrük personeli yetersizliği sebebiyle Türk tarafında 25 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Taşıdıkları yükleri götürecekleri Avrupa ülkelerdeki adreslere ulaştırmak isteyen sürücüler, sınır kapısında 25 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Yaklaşık bin Tır Hamzabeyli Sınır Kapısı önünde yurt dışına çıkmak için işlemlerinin tamamlanmasını bekliyor.

 

Türkiye’nin ihracatını e’ngellemeye çalışıyorlar
Türkiye’nin ihracatının e’ngellenmeye çalışıldığını ifade eden Tır şoförü Mehmet Çiğin Dün akşam saat 22.00’da 25 kilometrelik Tır kuyruğuna girdik. Artık yarın sabaha geçebiliriz herhalde. Biz sırada beklerken yatıyoruz ama mülteciler çok, getirenler çok. Adam dingilin üstüne biniyor çadırın üstten k’esip içeri giriyor. Onlardan dolayı çok sıkıntımız var. Mümkün mertebe Türkiye’nin ihracatını e’ngellemeye çalışıyorlar. Biz Türkiye’den Bulgaristan’a girdiğimizde kuyruk bitmiyor dedi 3 gün, 4 gün, 5 gün kadar uzadığı oluyor

Bulgarlar çok ağır çalışıyor
Sıranın sebebinin Bulgaristan tarafından kaynakladığını ifade eden Mehmet Kosta da “Ülkenin ihracatı çok bu sebeple yoğunluk oluşuyor. Bulgaristan tarafı çok ağır çalışıyor r’üşvet istiyor bundan dolayı sıralar oluşuyor dedi yeni Bulgar Başbakanının Almanya’dan talimatla işlemleri yavaşlattığı da iddia ediliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir