bugün seçim

“Melih Altınok ile Sebep Sonuç” programına konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı-Araştırmacı Mustafa Şen şu mesajları verdi;”Ben şimdi tek araştırma yapmıyorum. Ayda 3-4 tane araştırma yapıyorum ya da yaptırıyorum. Cumhurbaşkanı anketleri çok sıkı takip ediyor. Burada mevzu şu; gördüğümüz manzara burada bir tanesini kullanıyorsunuz. (AK Parti) 37, 38, 39 küsuratlı rakamlar da görüyorum. 37 ile 39 arasında değişen bir tablo var.

CHP’NİN OY ORANI VE KARARSIZLAR CHP de yine aynı şekilde 24’ü 26’sını görüyorum. Ama hiçbir yerde bunu sol tarafın da toplam seçmen sütununda olduğunu düşünelim hiçbir yerde kararsızı 10-15’in üzerinde görmüyorum.

Yok öyle bir şey. Şimdi araştırmayı şöyle yaparsanız seçmenle katılımcılarla eskiden denek diyorduk. Ona soru formunu pusula şeklinde verirseniz ve hafifçe başınızı döndürüp buyurun siz işaretleyin derseniz orada kararsız olmaz. Ne kadarsa o kadar çıkar. Yüz yüze yapılan ankette karşınızda canlı birisi var.

AK PARTİ HANGİ OY ORANINA SAHİP? Bu anket Ekim 2021 anketidir. Kasım ayı anketi şuan sahada ve birkaç tane araştırma devam ediyor. Onları da göreceğiz. Yeni gelişmelerde anketi etkileyebilir. Burada şu söyleniyor; “AK Parti 30’un altına düştü” bu yalandır. Peki, AK Parti hiç düşmedi mi? Düştü. Nereden bunu biliyorum? Çünkü ölçüyorum.

Ama nereye düştü 38. Ama ben diyorum ki; bunun 37’lisini de gördüm 39’lusunu da gördüm. Ortadakini size veriyorum. AK Parti 42,5’ten buraya düştü ve bunun hesabını yapıyoruz.”

AK Parti: 38,5 MHP:9,9 Büyük Birlik Partisi (BBP) 0,3 TOPLAM OY ORANI: 48,7 NOT: Kararsızların oyları ankete yansıtılmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir