Fiyatı ne

TOGG fiyat listesi 2022 içeriğine detaylıca değindik. TOGG ne zaman çıkacak? ve TOGG ön sipariş fiyatı hakkında tüm detaylar…

2017 yılı içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatlarıyla üretimine başlanan yerli otomobilin yeni yılda üretiminin tamamlanacağı ve piyasada yerini alacağı belirtildi. Milyonlarca vatandaş 2023 yılında satışa sunulması beklenen TOGG’nin fiyat listesini merakla bekliyor.

Aracın piyasalarda yerini alacağı net tarih ve fiyat listesi henüz resmi bir açıklamayla netleşmedi. Ancak yerli otomobille ilgili kulislerde konuşulanlara göre aracın piyasalara giriş yapacağı tutar 600 bin liranın üzerinde olacak.

Yerli otomobilin rakipleriyle rekabet içerisinde olmayı hedeflediği belirtiliyor. TOGG CEO’sunun yaptığı açıklamada, Gürcan Karakaş’la görüşen Altaylı €40.000 olacağı söylenmişti.

TOGG Ne Zaman Satışa Çıkacak?
Yerli otomobil ne zaman satışa çıkacak sorusuna yanıt arayan milyonlarca vatandaşa henüz net bir tarih verilmezken 5 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen ve üretimine başlanan yerli otomobilin bu yıl içerisinde otomobil piyasasında yerini alacağı tahmin ediliyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yerli otomobilin üretim tarihine ilişkin yöneltilen soruya,

Araç 2023 yılında piyasaya sunulacak
Aracın kendi sınıfında Türkiye’de bulunan rakipleriyle yarışacağı bir fiyatla piyasalarda yer alacağını belirtelim.
Bakan Varank’ın yaptığı açıklamaya göre yerli otomobilin ön satış fiyatı ne kadar olacak sorusuna yönelikte tahminler yapılmaya başlandı.

TOGG Ön Sipariş Fiyatı Ne Kadar?
TOGG’nin üretiminde olan SUV şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Vatandaşların en fazla sorguladığı model olan SUV’un fiyatı hakkında da henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Aracın bu yılın sonu ile 2023 yılının başı itibarıyla seri üretime geçeceği ve fiyatının da bu aşamada kesinlik kazanacağı tahmin ediliyor.

Ancak TOGG CEO’sunun bu modelle ilgili bir demeci yer alıyor. Yapılan açıklamaya göre yerli otomobile ait SUV modelin fiyatının 25 bin dolar ile 30 bin dolar aralığında piyasaya giriş yapabileceği düşünülüyor.

TOGG Sedan Ne Kadar Olacak?
TOGG’ye ait diğer model sedanın da aynı şekilde fiyatı henüz netleşmedi. Varank’ın açıklamaları doğrultusunda piyasadaki öncü modellerle yarışabilecek bir fiyatlandırmayla piyasaya giriş yapacak olan Sedan’a ilişkin henüz tahmin yapmakta mümkün değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.