Togg ile anlaştı

2017 yılında temelleri atılan ve kısa süre içerisinde de seri üretime geçileceği planlanan yerli otomobillerin üreticisi TOGG blockchain ağı Ava Labs’le yapılan ortaklığı açıkladı. Yapılan açıklamada ilgili sistemle TOGG’ye ait ürünlere güvenle ulaşılabileceği belirtildi. Yapılan duyuru ise milyonlarca vatandaş için merak konusu oldu.

Ava Labs, Türkiye’de yaygın kullanılan AVAX kripto para biriminin kullandığı Avalanche zincirine ait bir uzantıdır. TOGG tarafından ilgili ağ ile yapılan ortaklık, “Yapılan ortaklıkla birlikte müşteriler Blockchain altyapısıyla şirketimize ait tüm ürün ve hizmetlere güvenle ulaşabilecek.” ifadeleriyle duyuruldu.

Otomotiv Sektöründe İlk
Birçok sektörle iş birlikleri yapmaya başlayan ve TOGG’la birlikte de otomotiv sektörüne adım atan Blockchain, dijital dünyada adından söz ettirmeye devam ediyor. Yerli otomobil üreticisi TOGG’nin CEO’su Gürcan Karakaş geçtiğimiz süreçte ‘mobilite’ kavramından sıkça söz ediyordu. Yapılan iş birliği ile birlikte TOGG’nin dijital dünyayı etkin şekilde kullanacağı kesinleşmiş oldu.

TOGG ile Ava Labs’ın Ortaklığı Müşterinin Hayatına Ne Katacak?
TOGG’nin duyurduğu ortaklık kripto para yatırımcılarını da heyecanlandırdı. Yapılan anlaşma yalnızca otomotiv sektörü için değil kripto para piyasası içinde oldukça önem arz ediyor. TOGG’de yer alan hizmetler Avalanche adındaki blok zincirinde yer alacak. Böylece müşteriler ilgili alanda aktif olarak yer alacak. Bu da piyasalara müşteri kazandıracak. Blok zincirinde yer alan kripto para birimi AVAX, hali hazırda Türkiye’de çok fazla yatırım alıyordu. Yapılan anlaşmayla birlikte AVAX’a da yatırımların değer kazanabileceği tahmin ediliyor.

Ancak kripto para birimlerinin bir kaynağa dayanmadığını dolayısıyla ne yönde hareket edeceğinin bilinemediğini ve ilgili para birimine dair yapılan yorumlarında yatırım tavsiyesi anlamı taşımadığını hatırlatalım.

‘Mutluluk Duyuyoruz’
Ava Labs’ın CEO’su olan Prof. Dr. Emin Gün Sirer’de konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. TOGG’nin geleceğin blok zincirine bir yatırımda bulunduğunu aktarırken, Avalanche’nin tamamlanma süreleri karşılaştırıldığında en hızlı kontratlara sahip blok zinciri olduğunu, ayrıca küresel anlamda da ölçülebilir uygulamalara sahip olduğunu; dolayısıyla TOGG’nin vizyon ve misyonuna uygun bir işbirliği olduğunu ve bundan da mutluluk duyduklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir