ahmet çalık

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da geçirdiği trafik kazasında haya*tını kay*bed*en Konyasporlu Milli futbolcu Ahmet Çalık, tüm Türkiye’yi hüzne boğdu.Spor camiasının yanı sıra öğrencisinden esnafına kadar her kesimden insanın yas tuttuğu elim trafik kazasının ardından Çalık’a ait görüntüler de çıkmaya başladı.

O görüntülerin birinde Ahmet Çalık’ın Kur’an-ı Kerim okumaya hazırlandığı sırada yanında bulunanlardan birinin o anı kayıt altına aldığı görüldü. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından milli futbolcunun güzel ahlakı birçok izleyicinin büyük ilgisini gördü.

Ahmet Çalık için maç öncesi anma töreni düzenlenecek Öte yandan Konyaspor, yarın Adana Demirspor ile oynayacağı maç öncesi Ahmet Çalık için anma töreni düzenleyecek. Ahmet Çalık anısına basılan 10 bin adet atkını taraftara dağıtılacağı öğrenildi. Maçın 6.dakikasında ise taraftar sahaya karanfil atacak.

Ahmet Çalık’ın ailesi Suriye’deki mazlumları unutmadı Ahmet Çalık’ın vefatının ardından Çalık ile çalışan birçok teknik direktör ve beraber futbol oynadığı arkadaşları yardımsever kişiliğini anlatmıştı. Ahmet Çalık’ın ailesi, İHH İnsani Yardım Derneği aracılığı ile çocuklarının hayrına Suriye’deki savaş mağduru mazlumlara dağıtılmak üzere 750 aile için gıda kolisi bağışladı.PAYLAŞIM REKORU KIRDI


Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık, geçtiğimiz hafta Ankara- Niğde yolunda kaza yaptı. Bariyerlerin olmadığı bölümden şarampole uçan Ahmet Çalık, olay yerinde hayata gözlerini kapadı. 27 yaşında yaşamını yitiren futbolcu Ahmet Çalık’ın, Ankara’ya nikah tarihi almaya gittiği ortaya çıktı. Kazanın ardından aracın yaklaşık 135 metre sürüklendiği anlaşıldı. Hurdaya dönen araç çekici ile otoparka kaldırıldı. Olay sonrası sosyal medyada ise Ahmet Çalık’ın Kur’an-ı Kerim okuduğu video paylaşım rekorları kırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.