Babası

Takvim’de yer alan habere göre, Sezen Aksu’nun insalığın atası Hz. Adem (a.s) ile Hz. Havva’ya hakaret eden şarkı sözlerinin ardından geçmişi ve babası Sami Yıldırım’ın Feto ile olan girift ilişkiler ağı merak konusu oldu.

Elebaşı Gülen’in ‘Hocaların hocası’ dediği Feto’nun Yaman Dedesi Sami Yıldırım, Feto elebaşı Fetullah Gülen’in misafirlerine okulların sunumunu yapan isimlerden biri olarak biliniyor.

Hatta ve hatta “Minik Serçe” lakaplı Sezen Aksu’nun babası, Gülen’in ona karşı derin hislerinin ifadesini şöyle anlatmıştı:

‘(Gülen) Kürsüden beni gördü. İltifat etti. ‘Hocam da buradaymış’ dedi. ‘Hocaların hocası’ diye beni oradakilere lanse etti. Büyük bir alkış koptu. Sonra dışarı çıktım. Bahçede etrafıma toplanan gençler elimi öpmeye başladı. Hocaefendi’nin iltifat ettiği birine gösterilen saygıydı bu.’

Elebaşı Gülen’den Sezen Aksu’ya mesaj

15 Temmuz hain darbesinden 4 buçuk ay önce Sezen Aksu’nun annesi hayata gözlerini yumduğunda, Pensilvanya’da ABD’den Feto taziye mesajı yayımlamıştı.

Elebaşı Gülen, Aksu’nun babası Sami Yıldırım için “aziz dost”, Sezen Aksu için “güzide sanatçımız” ifadelerini kullanmıştı.

Gazetezi Zafer Şahin, Sezen Aksu’nun babası Sami Yıldırım’ın vefatının ardından kaleme aldığı yazıda Feto ile Yıldırım’ın (Yaman Dede) arasındaki ilişkiye dikkat çekti. Takvim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir