Sezen’e yanıt

Sezen Aksu’nun şarkısında geçtiğimiz “Selam söyleyin o cahil Adem ile Havva’ya” sözleri dini değerleri aşağıladığı iddiasıyla kimi isimler yönünden tepki çekerken, kimileri de ünlü şarkıcıya destek vermişti.

Şarkının sözleri t’artışılmaya devam eder iken bir yorum da Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan geldi.

BİR SEZEN AKSU YORUMU DA NİHAT HATİPOĞLU’NDAN GELDİ Hatipoğlu, “Dilerim bu hatadan dönülüp herkesi rahatlatacak bir açıklama yapılır. Ülkemiz esasen yeteri kadar kutuplaştırılıyor. Din ve inanç münakaşalardan uzak tutulmalıdır” dedi. Ünlü sanatçı Sezen Aksu, Şahane Bir Şey yaşamak isimli şarkısında konuştuğu “Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” cümlesi sebebiyle, ülke gündemine oturdu. Dikkat çeken şarkı sözleri ile alakalı münakaşalar sürerken, bir yorum da Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan geldi.

HATİPOĞLU: HZ. ADEM İLE HAVVA İNSALIĞIN ORTAK KUTSALIDIR Sosyal medya üstünden Sezen Aksu’nun şarkı sözlerini yorumlayan Hatipoğlu, “Hz. Adem meleklerin secde ettiği, Tanrı’ın tüm isim ve ilimleri öğrettiği tüm insanlığın babası, ilk insan ve ilk Peygamberdir. Hz. Havva da insanlığın annesidir. Hz.Adem ile Havva tüm dinlerin ve insanlığın ortak düşüncesidir” şeklinde konuştu.

ÜLKEMİZ YETERİNCE KUTUPLAŞTIRILIYOR ”Hatipoğlu açıklamasına şu kelimelerle devam etti; ”Onlara yönelik her çirkin ifade sahibini küçültür ve her insanı da rahatsız eder. Etmelidir de. Dilerim bu hatadan dönülüp herkesi rahatlatacak bir açıklama yapılır. Ülkemiz esasen yeteri kadar kutuplaştırılıyor. Din ve inanç münakaşalardan uzak tutulmalıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir