Erdoğan’dan istedi

Trabzon’daki açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sahneye davet ettiği çocuğun sözleriyle siyaset gündemi bir anda değişti. Kılıçdaroğlu’na, “Bay Kemal, Cumhurbaşkanı amcamın karşısında kim? O adam hain hain” diyen çocukla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’da Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Erdoğan, konuşmasını gerçekleştirdikten sonra beraberindeki heyeti ve bakanları kurdele kesme töreni için sahneye davet etti. Bu sırada Erdoğan, ağlayan bir çocuğu görünce korumalarına talimat vererek sahneye aldırdı.

“O ADAM HAİN”

Küçük çocuk sahneye çıktıktan sonra, “Bay Kemal, Cumhurbaşkanı amcamın karşısında kim? O adam hain hain. En iyi adam burada, oyunuzu ona verin” diye konuştu.

“EREN BÜLBÜL’E KASTEDENLERİN ARKADAŞLARINA ‘HAİN’ DEMİŞ”

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bir çocuk ağlar, Cumhurbaşkanı merak eder. Çocuk, derdini anlatır ve ardından Cumhurbaşkanımızın elinden mikrofonu kapmak ister. Herkes çocuğun atikliğine tebessüm ederken lider, çocuğu kırmaz… Çocuk, Eren Bülbül’e kastedenlerin arkadaşlarına ‘hain’ demiş. ‘Çocuktan al haberi'” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da olaya tepki gösterdi. İmamoğlu, “Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi. Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş “hain” ifadesine gülüyor. Trabzon’un iyi kalpli tüm insanları bu kötü duygulardan uzak duracaktır. Bir Trabzonlu olarak memleketimde bu şovun yapılmasını kınıyorum.” dedi.

Kılıçdaroğlu’na hakaret eden çocuğun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Bakanlara ‘Babam 10 yıldır beri yatıyor, onu çok özledim’ diyerek, çeşitli suçlardan 10 yıl önce cezaevine giren babasının tahliyesini istediği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebiyle birlikte sahneye çıkan genç çocuk önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan babasının tahliyesini istedi, daha sonra CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve çevresindeki bakanlara seslenen çocuk “Babam 10 yıldır beri yatıyor, onu çok özledim” deyip çeşitli suçlardan 10 yıl önce cezaevine giren babasının tahliyesini istediği ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir