çıkartıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Başkan Erdoğan hakkında rezil ifadeler kullanan eski milli yüzücü Derya Büyükuncu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. Bakan Kasapoğlu, Büyükuncu hakkında gereken işlemlerin yapıldığını bildirdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan hakkında iğrenç ifadeler kullanan eski milli yüzücü Derya Büyükuncu hakkında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Kasapoğlu paylaşımında, “Bırakın bir sporcuya yakışmamasını insanlığa sığmayacak ifadeleri kabul etmemiz, sineye çekmemiz mümkün değil. Sporcu ahlakına sığmayan bu çirkin hareket için gereği yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye Yüzme Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Büyükuncu’nun sosyal medya paylaşımının ardından disiplin kurulunun olağanüstü toplandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Derya Büyükuncu’nun sosyal medya üzerinden sarf ettiği söylem ve yazılarının Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na ve eşine aleniyet oluşturacak şekilde yapmış olduğu paylaşımlarının Türkiye Yüzme Federasyonu Disiplin Kurulu Talimatı’nın 34. maddesine aykırı olduğu, ulusal medya kanallarından öğrenildiği üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca ilgili hakkında adli soruşturma başlatıldığı, eylemlerinin yoğunluğu ve içeriğinin şiddet göz önünde bulundurularak Türkiye Yüzme Federasyonu Disiplin Talimatının 34. maddesinin 2. fıkrası uyarınca ‘daimi hak mahrumiyetiyle cezalandırılmasına’ karar verilmiştir.”

çıkartıldı” konusunda Bir Fikir

  1. —BU ADAMDAN MİLLİ DEĞİL SPORCU DA OLMAZ. İLK HALK OYU İLE SEÇİLEN BAŞKANIMIZA HAKARET ETMEKLE MİLLETE HAKARET ETTİĞİNİ BİLE İDRAKTAN YOKSUN TAM BİR ZAVALLI.. ŞAHSEN , VATANDAŞ OLARAK KALMASINI BİLE İSTEMEM…!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir