1025 lira

Her yıl milyonlarca kişiye istihdam desteği veren İŞKUR, bu yıl da desteklerini arttırarak sürdürüyor. İşsiz vatandaşları bünyesine katan işletmelere geçtiğimiz yıl 733 liralık destek veren İŞKUR, bu yıl için en düşük ödeneğin 1.025 lira olacağını duyurdu.

İŞKUR, işsiz durumdaki vatandaşların çalışma hayatına kazandırılabilmesi için işverenlere nakdi destek veriyor. Belirli şartların uyulmasını talep eden İŞKUR, gerekli kriterleri karşılayan kişilerin işe alınması durumunda işverenlere aylık 1.025 lira ödeme yapıyor. Yapılan ödemeler bir yıl süresince devam ediyor.

İşverenlere 5 bin 500 Liraya Varan DestekİŞKUR talep ettiği şartları karşılayan kişileri bünyesine kazandıran işletmelere 5 bin 500 liraya varan prim desteği veriyor. Geçtiğimiz yıl 733 liradan başlayan prim ödemeleri bu yıl için 1.025 liraya kadar yükseltildi. İŞKUR tarafından yapılan duyuruda ödemelerin 12 ay boyunca yapıldığı belirtildi.

Ne Kadar Ödeme Yapılıyor?Şartlara göre farklılık gösteren prim ödemeleri 733 lira ile 5 bin 500 lira arasında farklılık gösteriyor. Ödemeler işletmeye göre değil, personellere göre yapılıyor. Personel başına ödeme alınabiliyor. Ödemelerden faydalanmak isteyen işletmelerin İŞKUR’a başvuruda bulunması gerekiyor.

Başvuru Şartları


İŞKUR, başvuruda bulunacak işverenlerin belirli şartları karşılamalarını talep ediyor. İŞKUR’un talep ettiği şartlar şu şekilde:

İşverenin ödeme alabilmek için başvuracağı personelin son 6 aydır işsiz olması gerekiyor,
Başvurulacak personelin İŞKUR’a kayıtlı olması gerekiyor,
Personelin ikamet ettiği hanedeki toplam gelir asgari ücretin üçte birinden az olmalı,
İŞKUR’un sunduğu desteklerin herhangi birinden faydalanmış olması gerekiyor,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir