bu ürünler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde KDV’de indirim yapılacağını duyururken, KDV oranının temel gıda ürünleri için yüzde 1’e indirileceğini müjdelemişti. Erdoğan’ın açıklamalarından kısa süre sonra Resmi Gazete’de KDV indirimleri yayımlandı. Buna göre temel gıda ürünlerinde artık KDV oranı yüzde 1 olacak. Yapılan düzenleme 14 Şubat 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak.

KDV Oranlarında Düzenleme Türkiye’de artan hayat pahalılığı sebebiyle vatandaşlar zor durumda kaldı. Özellikle market ürünlerine yapılan zamlar sebebiyle temel gıda ürünlerindeki hızlı yükselişlerden yakınan vatandaşlar için hükümet yetkilileri harekete geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde temel gıda ürünleri başta olmak üzere pek çok alan için KDV oranlarında düzenlemeye gidileceğini müjdeledi. Erdoğan’ın açıklamalarından kısa süre sonra temel gıda ürünlerindeki KDV oranı yüzde 1’e düşürüldü.

KDV Oranı Güncellenen Ürünler Erdoğan’ın açıklamalarından sonra Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte KDV oranları güncellenen ve KDV oranı yüzde 1’e düşürülen ürünler şu şekilde:

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar,

Kümes hayvanları, Sıvı katı yağ çeşitleri, Balık, Süt, Yoğurt, Bal, Yumurta, Sebze fideleri, Kök ve yumrular, Kahve, Çay, Baharatlar, Kabuklu meyveler, Hububat, Değirmen ürünleri, Tuz, Zeytin küpsesi, Su, Soda, Bitkisel yağlar, Kakao

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir