reddetti

Uğur Şahin ve Özlem Türeci o mükafatı reddetti! Herkes nedenini merak ediyor.. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, senenin Atatürkçüsü mükafatını neden reddetti? Nedenini belirttiler BioNTech koronavirüs aşısını ilerleten Türk bilim insanları Uğur Şahin Ve Özlem Türeci, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kendilerine vermek istediği Yılın Atatürkçüsü mükafatını almaktan vazgeçti

Koronavirüs aşısı BioNTech’in kurucu ortakları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) yönünden verdiği Yılın Atatürkçüsü mükafatı için seçildi. Şahin ve Türeci, bu mükafatı almayı kabul etti ve bir makale ile bunu derneğe bildirdi. İkili ilaveten, Türkiye’de mükafatı kendileri adına alması için ismi de belirleyerek derneğe bildirdi. 3 GÜN SONRA VAZGEÇTİLER Ancak 3 günlük bir müddetin sonrası derneğe Almanya’dan bir makale daha gönderildi. Türeci ve Şahin, bu kez yazılarında mükafatı kabul edemeyeceklerini söyledi.

“SADECE BİLİM KURULUŞLARINDAN ÖDÜL ALABİLİRİZ” Türeci ve Şahin, kendilerinin bilim insanları olduklarını ve yalnızca bilim kuruluşları ve benzer derneklerden mükafat kabul etmelerinin doğru olacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.