insani yardım

Haluk Levent ve AHBAP’lar, bu kez Ukrayna amacıyla harekete geçti.Haluk Levent ve AHBAP’lar, bu kez Ukrayna amacıyla harekete geçti. Ünlü sanatçı Haluk Levent yaptığı paylaşımda Ahbaplar platformu ile Ukrayna’ya insani yardım malzemesi gönderme kararı aldıklarını duyurdu.

Haluk Levent ve AHBAP’lar, Rusya hücumu altındaki Ukrayna’ya insani yardım için harekete geçti. AFAD’ın, Kızılay’dan 5 TIR insani yardım malzemesinin yola çıktığını açıklamasının ardından, ünlü sanatçı Haluk Levent Ahbaplar platformu ile Ukrayna’ya insani yardım malzemesi gönderme kararı aldıklarını duyurdu.

Haluk Levent sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ukrayna’ya 5 TIR insani yardım kararı aldıklarını ve TIR’ların 2-3 gün içersinde yola çıkacağını belirtti. ‘Haluk Levent Ekip’ adlı sosyal medya hesabından oluşturulan paylaşımda, “Ahbaplar olarak Ukrayna’ya 5 TIR insani yardım kararı aldık.

Yardım malzemesi taşıyan TIR’lar 2-3 gün içersinde yola çıkacak. Bu yardımlar derneğe oluşturulan bağışlardan karşılanmayacak. Tamamı hayırseverler yönünden karşılanıyor. Ama ‘çorbada benim de tuzum olsun’ diyenler varsa dernek hesabına bağış yapıp ‘Ukrayna amacıyla’ açıklama yapabilir” denildi.

Devlet Yardım Ve Desteği İle Gider

Aynı hesaptan Haluk Levent’in sözleri de şu şekilde paylaşıldı: “Yorum yapar iken Ahbap’ı devletin kurumları ile yarıştırmayalım. Kaç kez yazdık. Devletin yardım kurumları ile dayanışma halindeyiz. AFAD ile de işbirliği protokolümüz var. Ukrayna’ya gidecek TIR’lar yalnız devlet desteği ile gider. 5 TIR teslim edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir