isim önerdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına yeşil ışık yakan bir bildirimde bulundu. BBC Türkçe’den Ayşe Sayın’a konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olma ihtimalini dile getirdi. Kılıçdaroğlu’nun “5 partinin önderi desteklerse aday olurum” biçimindeki açıklaması ile ilgili görüşleri sorulan Saadet Partisi önderi, “Bizim bu seçimi kazanacağımız bir adayı tayin lazım.

O aday Sayın Kılıçdaroğlu olursa o da olur. Ama iyi araştırılması, iyi etüt edilmesi lazım olur.” biçiminde söyledi.

Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Bu hususta şimdi bir yorum gerçekleştirme doğru olmaz benim tarafımdan. Yani Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu tür demesini de garipsemiyorum, doğru buluyorum.

Esasında ana muhalefet partisi genel başkanı olarak bu tür bişiyi söylemesi, düşünmesi amaca uygun. Fakat biraz önce de söylediğim gibi, hakikaten tereddüt göstermeden bizim bu seçimi kazanacağımız bir adayı atamamiz lazım. O aday Sayın Kılıçdaroğlu olursa o da olur. Ama iyi araştırılması, iyi etüt edilmesi lazım olur.”

Karamollaoğlu, “Muhafazakarların kazanımlarını kaybetme korkusu” üstüne de şu yorumu yaptı: “Biz bu taahhüdü vermek zorundayız. Biz bugüne kadar inançlı kesimin kazanımlarının kaybedilmesine mutlaka rıza göstermeyiz. Yani baş örtüsü artık bir sorun olarak meydana çıkmaz. Hatta bunu hukuki teminat altına alabilmek bile olası. Biz buradan ödün sunarak bir beraberliğin içerisinde olamayız. Millet İttifakı’nda buna karşı çıkacak hiçbir partinin olmadığını da görüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir