Yatmaya başlıyor

İhtiyaç sahibi yurttaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri amacıyla çalışmaların Aralıksız bir şekilde devam ettiğini altını çizen Bakan Yanık, bu doğrultuda takviyeleri vatandaşlarla buluşturmayı sürdürdüklerini bildirdi.

Bakan Yanık, toplumsal refahın tabana yayılması amacıyla azami özen gösterdiklerinin altını çizdi.

Hazırlanan ek kaynağın yurttaşların taleplerinin karşılanması noktasında kullanıma hazır olduğunun altını çizen Bakan Yanık, “Ocak ve Şubat aylarına dair hazırladığımız 450 milyon TL’lik ek kaynağın ilk alanı olan 220 milyon TL’yi geçen ay SYDV’lerimize göndermiştik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri amacıyla hazırladığımız ek kaynağımızın ikinci alanı olan 230 milyon TL’yi de SYDV’lerimize aktardık” dedi.

SYDV’lere her ay düzenli olarak kaynak aktardıklarının bilgisini veren Bakan Yanık, “Vakıflarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlarımızı ulaştırıyoruz. İki periyotta aktardığımız bu 450 milyon TL’lik ek kaynak ile önceliğimiz kış aylarında ihtiyaçların karşılanması olacak” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir