Yine Arınç

AK Partili bulunduğunu iddia eden, fakat her sözüyle AK Parti’ye hasar yaratan Bülent Arınç’tan gene münakaşa çıkaracak açıklamalar geldi.

Konya’da genç hukukçularla bir araya gelen TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “birileri” diye bahsetti.

Konya’da genç hukukçular ile bir buluşma sağlayan Arınç, “İyi bir hukukçu olmak için hukuk fakültesini bitirmenin yetersiz bulunduğunu” söyleyerek, aklınca Erdoğan’ın işlemişte kullandığı “Ben ekonomistim” biçimindeki ifadesine göndermede bulundu. Arınç, “Siyasetin dili nezakettir. Siyasetin dili geneli kucaklamaktır. Siyasette ş’iddetin dilini kullanamazsınız.

Ş’iddetin dili t’ehdittir, h’akarettir, k’ötülemektir. Bazı kişiler ‘ben ekonomistim’ diyor, ben de şahsıma ‘iyi bir hukukçuyum’ diyorum. Ama lafı gelmişken söyleyeyim, hukuk fakültesini bitirmek hukukçu olmak için yeterli değildir. Televizyon uygulamalarında öyle soytarı adamlar izliyorum ki ben altında profesör yazılıyor, hukukçu yazılıyor. Hukuk bir misyondur, yani ölçüsü olan bişidir” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.