Zam beklentisi

Rusya-Ukrayna s’avaşı zam beklentisini artırdı! Markete giden yurtdaşlar göz göre göre stokçulukla karşılaştı Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik hücumunun sonrası her iki ülkeden de ham madde ithal eden yağ pazarında, mamülleri taşıyacak gemiler Türkiye’ye gelemedi. Bu da sektörde kaygıya neden oldu.

GÖZ GÖRE GÖRE DEPOYA KALDIRILDI

Bu kapsamda yağ fiyatlarına zam beklentisi meydana gelirken elini tez tutan yurtdaşlar marketlere akın etti. Fakat yurtdaşlar markette gördükleri karşısında şok oldu. Bir markette satışta olan koli koli yağlar zam beklentisi sebebiyle depoya kaldırıldı. Vatandaşların gözleri önünde uygulanan bu prosedür cep telefonu kamerasına yansıdı. Konu ile alakalı marketten rastgele bir resmi açıklama gelmedi.

“BU ETİK DEĞİL”

Videoda bir yurtdaş, “Bak var olan yağı kaldırıyorsun, depoya saklıyorsun, satmamak için. Bu etik değil. Bu görüntüleri her kısımda paylaşacağım” diyerek çalışana tepkisini gözler önüne serdi. Videonun devamında ise market çalışanının “Satacağız. Nasıl gerçekleştireceğiz biliyor musun?” dediği duyuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir