zam oyunu

Marketlerin zam oyunu ifşa oldu! Raftan 130 liraya alınan ayçiçek yağı kasaya gelinceye kadar 70 lira zamlandı.Marketlerin zam oyunu ifşa oldu! Raftan 130 liraya alınan ayçiçek yağı kasaya gelinceye kadar 70 lira zamlandı Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik hücumunun sonrası her iki ülkeden de ham madde ithal eden yağ pazarında, mamülleri taşıyacak gemiler Türkiye’ye gelemedi. Bu da sektörde kaygıya neden oldu. Vatandaşlar ise beklenilen zam öncesi ihtiyaçlarını karşılamak istedi. Fakat marketlerde uzun kuyruklar oluştu.

ZAM OYUNU İFŞA OLDU Sosyal medyada paylaşılan bir görüntü ise marketlerin zam oyununu ifşa etti. Bir zincir markete alış veriş yapmaya giden yurtdaş, 5 litrelik ayçiçek yağının fiyatını 130 lira görünce alabilmek istedi. Fakat yurtdaş kasaya gidene kadar ayçiçek yağı zamlandı.

130 LİRALIK YAĞ KASADA 200 LİRA OLDU Kasada ayçiçek yağının fiyatının 200 lira bulunduğunu öğrenen yurtdaş başkaldırı etti. Ardından hadiseyi kameraya çeken yurtdaş, kasiyere 130 liradan geçmesi gerekliliğini konuştu. Fakat bu heves kabul olmayınca yurtdaş, bakanlığa şikayette bulunacağını konuştu.

Ardından market vazifelileri yurtdaştan kamerasını kapatmasını isteyerek emniyet vazifelilerini çağırdı. Vatandaş ise polis çağıracağını konuştu. Bu hal karşısında yurtdaşlardan birtakımları bu hale başkaldırı etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir