Emekli ikramiye

Milyonlarca emekli bu haberi bekliyordu son dakika gelişmeler yaşandı. Türkiye Büyük Millet Meclisinden emeklileri ilgilendiren bir karar onaylanmıştı. Bu karar kapsamında emeklilere dini bayramlarda yani Ramazan ve Kurban Bayramlarında 1000 lira ikramiye verilecek. İlk etapta 1000 lira olarak ödenen bu ikramiyeler daha ardından 1.100 TL olarak güncellendi. Yeni görüşmelerde ise bu ikramiye tutarının 2 bin liraya yükselmesi hedefleniyor.

Fakat görüşmeler sonuçlanmazsa emeklilerin hesabında 1.100 TL yatırılacak. Bunun yanı sıra 2 Mayıs’ta Ramazan Bayramı başlayacak. İkramiyeler birkaç gün öncesinden yatacağından 29 Nisan’da ikramiye ödemelerinin yapılması bekleniyor.

1.100 TL ÖDEME YAPILACAK MI?

Peki 2022 senesinde emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu? sorusu emekliler doğrultusundan anlık olarak araştırılıyor. Bu tarafta detayları mkghaber.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2018 senesinde yürürlüğe giren 7143 yılının kanunun 23. maddesiyle emeklilere ikramiye ödemesi yapılmaya başladı. Bu sene da görüşmeler sonuçlanmazsa emeklilere 1.100 TL ödeme yapılacak.

MAĞDURiYET OLUŞMAYACAK

Emekliler daha eskiden senede 2 defa oluşturulan zamlardan yararlanıyordu. Geçen senelarda buna ayrıca 2 kere bayram ikramiyesi de verilmeye başlanmıştı. 2 maaş zammı ile 2 ikramiye alacak emeklilere bir diğer müjdeli haber daha verildi. Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan bir açıklama yaptı ve “İnşallah emeklilerimiz ile ilgili yapılacak zam da asgari ücret oranındaki artışı da doğrulayarak vatandaşı enflasyon karşısında mağdur etmeyecek” dedi.

DEVLET TARAFINDAN YATACAK

Emekli bayram ikramiyeleri Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramından birkaç gün önceden hesaplara geçecek. Emekliler paralarını bayramlarda çekmek isterlerse de bankalar kapalı olacağından paralarını ATM’ler üzerinden çekebileceklerdir. Bu ödemeler devlet doğrultusundan yapıldığından kaynaklı olarak her emeklinin kendi banka hesabına yatırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.