ikinci elin

İkinci el araba fiyatları ilerlemeler yaşandı. İkinci el bir otomobilin maliyeti %15 düştü. Satılan otomobil adedi ise %80 azaldı.

İkinci el otomobil fiyatlarındaki düşüşün nedeninin sıfır otomobillerde vergi matrahının düzenlemesi nedenide olduğu söyleniyor. Şubat ayında ise çoğunluklu olarak beyaz, siyah, gri, gümüş grisi ve kırmızı yakıt türü dizel olan 2016 model otomobillerin ilanları yayınlandı. Otomobiller için uzun vakittir beklenilen ÖTV matrah güncellemesi yayınlandı. Matrah güncellemesi neticesinde ikinci el vasıta fiyatları da düştü. Peki en çok hangi marka model ilgi gördü? İşte tüm ayrıntılar…

İlan verdiği otomobillerin %32,7’si 0-100 bin kilometre aralığında
Ocak ayına kıyasla otomotiv satışlarında ufak bir artış oldu. Marka-model listelenmesinde ise Renault Clio birinci oldu. Sonrasında Volkswagen Passat, Renault Megane ve Opel Astra listeye eklendi. Toyota Corolla ise beşinci sırada yer aldı. Nissan, bir kez daha en çok ilan verdiği arazi/SUV-Pick-up markası oldu. Sahibindex vasıta raporuna göre Şubat ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı dizel yakıtlı 2016 model otomobillerin ilanı yayınlandı.

Toplamda ilan verdiği otomobillerin %32,7’si 0-100 bin kilometre aralığındaydı. Renault, Şubat ayında ilanlara bakanların en çok ilgi gösterdiği markalar listesinde ilk sırada yer aldı. Volkswagen, BMW, Mercedes Benz ve Fiat ilk beşe girmeyi başardı. İlanlar genel olarak 22:00-23:00 saatleri arasında incelendi. İlanlara bakmak amacıyla harcanan ortalama vakit ise 9 dakika 36 saniyeydi.

İlan verdiği otomobillerin %32,7’si 0-100 bin kilometre aralığında
Ocak ayına kıyasla otomotiv satışlarında ufak bir artış oldu. Marka-model listelenmesinde ise Renault Clio birinci oldu. Sonrasında Volkswagen Passat, Renault Megane ve Opel Astra listeye eklendi. Toyota Corolla ise beşinci sırada yer aldı.

Nissan, bir kez daha en çok ilan verdiği arazi/SUV-Pick-up markası oldu. Sahibindex vasıta raporuna göre Şubat ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı dizel yakıtlı 2016 model otomobillerin ilanı yayınlandı. Toplamda ilan verdiği otomobillerin %32,7’si 0-100 bin kilometre aralığındaydı. Renault, Şubat ayında ilanlara bakanların en çok ilgi gösterdiği markalar listesinde ilk sırada yer aldı. Volkswagen, BMW, Mercedes Benz ve Fiat ilk beşe girmeyi başardı. İlanlar genel olarak 22:00-23:00 saatleri arasında incelendi. İlanlara bakmak amacıyla harcanan ortalama vakit ise 9 dakika 36 saniyeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir